KVALIFIKACIJE ZA EP SKUPINE C, G I I

Belgija juri prema EP-u,
Slovenija zabila u 90.
Objavljeno 10. rujna, 2019.
Osim u našoj E skupini u ponedjeljak su odigrani susreti u skupinama C, G i I. U dvoboju vodećih momčadi skupine C Njemačka je u Belfastu pobijedila do sada neporaženu Sjevernu Irsku s 2:0. Gostujuću pobjedu ostvarili su i Nizozemci u Estoniji. U skupini G Poljska i Austrija su odigrale bez pogodaka, dok je Slovenija u susretu prepunom preokreta pobijedila Izrael s 3:2. Pogodak vrijedan tri boda momčadi Matjaža Keka donio je Šporar u 90. minuti. Sjeverna Makedonija na gostovanju je pobijedila Latviju s 2:0, pa je u toj skupini sve još otvoreno. U skupini I Belgijci nastavljaju svoj siguran put. U Glasgowu su svladali Škotsku sa 4:0. Rusija je u Kalinjingradu slomila Kazahstan u 89. minuti preko Marija Fernandesa. Cipar je na gostovanju bez većih problema pobijedio San Marino sa 4:0.

Rezultati i poredak: SKUPINA C: Estonija - Nizozemska 0:4 (Babel 17, 48, Depay 76, Wijnaldmum 87), Sj. Irska - Njemačka 0:2 (Halstenberg 48, Gnabry 90+3). Poredak: 1. Njemačka i 2. Sjeverna Irska po 12 bodova, 3. Nizozemska 9, 4. Bjelorusija 3 i 5. Estonija bez bodova; SKUPINA G: Latvija - Sjeverna Makedonija 0:2 (Pandev 14, Bardi 17), Slovenija - Izrael 3:2 (Verbič 43, 90, Bezjak 66/Natcho 50, Zahavi 63), Poljska - Austrija 0:0. Poredak: 1. Poljska 13 bodova, 2. Slovenija 11, 3. Austrija 10. 4. Izrael i 5. Sj. Makedonija po 8, 6. Latvija bez bodova; SKUPINA I: Rusija - Kazahstan 1:0 (Fernandes 89), San Marino - Cipar 0:4 (Kousoulos 2, 73, Papoulis 39, Artymatas 75), Škotska - Belgija 0:4 (Lukaku 9, Varmaelen 24, Alderweireld 32, De Bruyne 82). Poredak: 1, Belgija 18, 2. Rusija 15, 3. Cipar i 4. Kazahstan po 7, 5. Škotska 6, i 6. San Marino bez bodova. H