ČEPIN UVJERLJIV KOD KUĆE

Furioznih uvodnih “zelenih” 35 minuta
Objavljeno 9. rujna, 2019.
Novogradiščani se probudili u nastavku, ali su ostavili bodove pokraj čepinske Uljare

Ambicioznom i konkretnom igrom Čepinčani su za 35 minuta riješili pitanje pobjednika, iako su u nastavku Novogradiščani bili znatno poduzetniji i opasniji protivnik koji je ipak morao priznati zasluženost ostanka bodova pokraj Uljare.

Domaći su prvi put zaprijetili u 16. minuti kada je obećavajući udarac Gele sa 16 metara neutralizirao "bijeli" blok. Dvije minute kasnije gosti su slijeva zaprijetili preko Marjanovića čiji je udarac završio preko grede. Odmah potom na drugoj su strani "zeleni" došli u vodstvo kada je Ivić prošao po desnom boku i prizemno vratio u sredinu gdje je natrčao Batarilo-Čerdić i s desetak metara svladao Ivekovića - 1:0. Devet minuta kasnije Gregić je dubinskom loptom pronašao Bungića koji je bio leđima okrenut, ali je uspio prevariti jednog bijelog, ući u 16-erac te s 13-14 metara prizemnim udarcem pogoditi mrežu - 2:0. I kod trećeg domaćeg pogotka začetnik akcije bio je Gregić koji je na lijevoj strani idealno uposlio utrčalog Gelu, a on je prebacio novogradiškog vratara kada je izbio ispred njega - 3:0. Gosti su mogli i s osjetnijim zaostatkom otići na odmor da je Ivić, u 42. minuti na desnoj strani dobivenu loptu od Batarilo-Čerdića, spremio u lijevi donji kut, a ne nekoliko centimetara pokraj njega kada je ostao ispred Ivekovića.

Zadovoljstvo domaćih i aktivniji gosti razlog su češćih zbivanja u nastavku pred Jakovljevićem koji je u 49. minuti otklonio opasnost ispred Marjanovića. Četiri minute kasnije Jurišić je iz daleka lobom pokušao poentirati kada je do njega od domaćih došla izbijena lopta koja je završila na gredi. U 56. minuti ponajbolji Novogradiščanin Marjanović prošao je pokraj dvojice "zelenih" i s 12-13 metara pogodio desni donji kut - 3:1. Veće probleme za domaće otklonio je Jakovljević zaustavivši udarac iz blizine Benića, nakon što ga je odlično pronašao Mihić. Do kraja su gosti pokušavali smanjiti zaostatak ostavljajući prostor pred svojim vratima kojeg Čepinčani nisu iskoristili, iako je bilo prigoda za to. Poput one u 80. minuti kada se Gelo sjurio po lijevoj strani, ali nakon prolaska dva gostujuća igrača ispriječio mu se Iveković. Četiri minute kasnije Bungić je priredio priliku Batarilo-Čerdiću čiji je udarac zaustavio novogradiški vratar. On je u 90. minuti bio već svladan, ali Nikolić nije dobro zahvatio povratnu loptu od Fusića koja je otišla daleko od vrata.

Dražen Lekšan
ČEPIN       3 (3)

SLOGA       1 (0)

ČEPIN - ŠRC Čepin. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 250. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci) 7. Strijelci: 1:0 Batarilo-Čerdić (18), 2:0 Bungić (27), 3:0 Gelo (35), 3:1 Marjanović (56). Žuti kartoni: Lamza (Čepin), Jurišić i Marjanović (Sloga). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Jakovljević 7, P. Grgić 7 (od 88. Fusić -), S. Bilobrk 6,5, Goluža 6,5, Pedić 6 (od 70. Lamza 6), Gregić 7,5, Gelo 7 (od 76. Nikolić -), Batarilo-Čerdić 7, Ivić 7,5, M. Grgić 7, Bungić 7.

SLOGA: Iveković 6, Jurišić 6,5, Severović 6 (od 69. Sokić 5,5), Ćelepirović 6, Vlaović 6,5, Mihić 7, Blazina 6, Bogdanović 6 (od 73. Sužnjević -), Marjanović 7, Lončarević 6 (od 62. Medvedović 5,5), Benić 6.

IGRAČ UTAKMICE: ZVONIMIR GREGIĆ (ČEPIN)