KARATE

Essekeri bliži SP-u, medalje za sokolove
Objavljeno 3. rujna, 2019.
U Čakovcu je održano natjecanje u karateu Međimurje open, na kojem je nastupilo više od 100 klubova iz 12 država. Za natjecatelje kadetskog, juniorskog i U21 uzrasta iz Hrvatske ovo je bio prvi bodovni turnir za izbor reprezentacije za nastup na Svjetskom prvenstvu u tim uzrastima u borbama i katama. U Čakovcu su nastupili i članovi osječkih klubova Esseker i Hrvatski Sokol. Juniorski kata tim Essekera u sastavu Patrik Kokić, Ivor Premec i Ivan Draganić upravo su “skupljali” bodove za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Essekeri su osvojili prvo mjesto i time napravili prvi značajan korak za izbor u reprezentaciju Hrvatske za nastup na SP-u.

Hrvatski Sokol predstavilo je dvoje njihovih perspektivnih članova Fran Seligman i Ema Alšić. Seligman je osvojio srebro u službenoj kategoriji mlađih kadeta (12-13 godina), i broncu u konkurenciji učenika (9-10 godina). Ema Alšić također je nastupila u dvije konkurencije i osvojila zlato u konkurenciji učenica prema boji pojasa. Nastup u službenoj kategoriji kod mlađih učenica ipak je obilježen umorom, pa je ostala bez plasmana. Na žalost, ovaj put mladi “sokolovi” zbog radnih obveza nisu bili u pratnji trenera, pa su savjete dobivali od roditelja. K.L.