RUKOMETAŠICE OSIJEKA UGOSTILE MAĐARICE

U Zrinjevcu uzvratile Csurgoiu
Objavljeno 25. kolovoza, 2019.
Rukometašice Osijeka svladale su u Zrinjevcu u prijateljskoj utakmici Csurgoi s 33:28 (17:15) te tako uzvratile mađarskom 1. B-ligašu za nedavni poraz na njihovu terenu (25:31). Za drugu pripremnu utakmicu trener Jasmin Mrkonja na raspolaganju nije imao opravdano odsutnu Doru Lacković te lakše ozlijeđenu Magdalenu Brkić, no to nije omelo njegovu ekipu. U izjednačenom prvom poluvremenu igralo se pogodak na pogodak, sve dok se Mađarice prvi put nisu uspjele odvojiti na dva pogotka razlike (10:8) u 18. minuti. No domaće im rukometašice nisu dopustile dodatni odmak, naprotiv, poluvrijeme su okončale s tri uzastopna pogotka te na odmor otišle s vodstvom 17:15. U nastavku je ta razlika odmah narasla na "plus tri", što su Osječanke najprije održavale, a potom u 38. prvi put stekle i četiri gola viška (23:19). Mađarice su potom uspijevale održavati taj zaostatak, najbliže su se približile na dva pogotka razlike (26:24) u 45. minuti, no više od toga domaće im nisu dopustile. Povećavao je Osijek prednost do najvećih "plus šest" (31:25) te su mirno susret privele kraju.

Lea Hren sa sedam pogodaka bila je najefikasnija u redovima ŽRK-a Osijek, po pet su postigle Zorana Milić, Petra Jeršek i Ena Zagoršćak, a kod Mađarica najviše je zabila Cintia Simsik (7), a po pet su puta mrežu tresle Boglarka Hanusz, Inesz Takacs i Alexandra Orsos. Osječke rukometašice sljedeću provjeru imat će u srijedu, ponovo u dvorani Zrinjevac, kada će ugostiti mađarski Kozarmisleny. G.R.