CIBALIA SVLADALA DUBRAVU TIM KABEL

Ivan Marijanović prvo spašavao Vinkovčane pa Mate Bajić potopio Dubravu
Objavljeno 25. kolovoza, 2019.

Nogometaši Cibalije ostvarili su pobjedu u otvaranju sezone na svom stadionu protiv jako dobre momčadi Dubrave Tim Kabel. Pobjeda je upisana, ali se mora istaknuti da je ostvarena uz jako puno sreće te raspoložene Marijanovića i Bajića.

Ulazak u utakmicu, odnosno cijelo prvo poluvrijeme, nogometaša Cibalije ni približno nije izgledao kao utakmica koju su odigrali tjedan dana prije u Sesvetama. Statična igra, bez kombinatorike i pas-igre te, što je bilo najuočljivije, bez izražene agresivnosti. Takav ulazak domaćina iskoristili su gosti i otvorenom igrom zadavali velike probleme zadnjem obrambenom redu Cibalije, koji nikako nije mogao uskladiti igru, a najviše čuvanje protivničkih igrača. Što u prvom poluvremenu nisu gosti vodili s tri-četiri pogotka, krivi su sami oni, zbog brzopletosti, a uz njih i vratar Cibalije Ivan Marijanović, koji je skidao i nemoguće lopte. Do 24. minute gosti su četiri puta imali prilike za vodstvo, dva puta Muhamed Alghoul, u osmoj i 12. minuti, pa u 17. minuti Juranović, koji je sam izišao pred Marijanovića, ali si je dao predugi for u pokušaju obilaženja vratara Cibalije, te konačno u 24. minuti, kada je Mihovil Šutalo iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu. Kazna za te promašaje stigla je ekspresno, nakon što se lopta odbila od vratnice, brzonogi Mate Bajić izbio je sam pred vratara Marija Mustapića te mirno poentirao za vodstvo Cibalije, iz prve prave prilike domaćina. Ipak, Vinkovčani nisu dugo držali prednost, jer je već šest minuta poslije Dubrava Tim Kabel ipak uspjela pronaći put do mreže. Drugi pokušaj Šutala urodio je plodom, ovaj put se dobro oslobodio svog čuvara i onda s nekih 20 metara odlično šutirao te neobranjivo pogodio gornji desni kut gola vratara Marijanovića. Do isteka prvog poluvremena Vinkovčani su opet bili na teškim mukama jer su gosti imali još tri dobre prilike. Prvo je sam pred vratara Marijanovića izbio Cruz, ali njegov šut odličnim refleksom brani raspoloženi vratar Cibalije, potom je Šutalo u 44. minuti ponovo dobro pucao, ali za malo pokraj gola, a u posljednjim trenutcima Alghoul je klizeći pokušao ubaciti loptu u gol, ali je ona otišla pokraj vratnice.

U drugom poluvremenu posve drukčija priča. Vjerojatno nakon jezikove juhe u svlačionici trenera Mladine igrači Cibalije su zaigrali puno odgovornije i agresivnije. Takav pristup već u 47. minuti donio im je prvu priliku. Stupar se probio po desnoj strani iskosa i sam ušao pred vratara Mustapića te ga dva puta pokušao svladati, ali je gostujući vratar oba puta obranio njegove udarce. Cibalia je držala sve konce igre, mirno gradila napade i čekala svoju priliku. Prva se pružila u 64. minuti, kada ju je Bajić pretvorio u pogodak. Spetljali su se gostujući obrambeni igrači, što je iskoristio Bajić, oduzeo im loptu te se sam sjurio prema Mustapiću i potom ga još jednom mirno i precizno svladao, za novo vodstvo Cibalije. Nakon odlične akcije domaćina u 79. minuti lopta je stigla do Salapića, čiji je jako dobar udarac vratar Dubrave uspio obraniti. Minutu poslije opet je Bajić na sceni, s desne strane ušao je u šesnaesterac i neometan odlično šutirao, ali je Alghoul s crte stražnjicom izbio loptu u korner. I onda, u 82. minuti, inicijativa Vinkovčana urodila je i trećim pogotkom. Ponovo je u glavnoj ulozi bio Bajić, Mustapić je obranio udarac upućen izvan šesnaesterca, ali je na pravom mjestu i najbrži bio Bajić te odličnom reakcijom postigao svoj treći pogodak. Imala je Cibalia još jednu priliku za pogodak, i to s "bijele točke". U sučevoj nadoknadi vremena u šesnaestercu je srušen Dejanović, a neprecizan u izvođenju bio je Kerić, odnosno, točnije, vratar Mustapić mu je obranio udarac.

Antun Grgić
CIBALIA*3 (1)

DUBRAVA TK*1 (1)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 588. Sudac: Domagoj Kurtović 6 (Osijek). Strijelci: 1:0 Bajić (24), 1:1 Šutalo (30), 2:1 Bajić (64), 3:1 Bajić (81). Žuti kartoni: Bajić, Vincetić, Matošević (Cibalia), Cruz, Tolić, Juranović, Alghoul, Mustapić (Dubrava TK). Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: Marijanović 7, Bukvić 5 (od 46. Dejanović 6), Karaula 5,5, Džijan 6, Salapić 5,5, Kiš 5,5, Vincetić 6 (od 84. Tustonjić -), Matošević 6, Bajić 8 (od 82. Kerić -), Dogan 6,5, Stupar 6

DUBRAVA TK: Mustapić 7, Cerovec 5,5 (od 67. Hodak 6), Džaferović 5, Cruz 5,5, Boršić 5, Tolić 6, Šutalo 6,5 (od 68. Šugić 5,5), Alghoul 6,5, Glasnović 6, Rodriguz 5,5 (od 55. Mudražija 5,5), Juranović 6

IGRAČ UTAKMICE: MATE BAJIĆ (CIBALIA)