Poraz ŽRK Osijek u Mađarskoj
Objavljeno 22. kolovoza, 2019.
Rukometašice Osijeka odigrale su prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu. Osječanke su gostovale u Mađarskoj kod tamošnjeg člana Prve B lige Csurgoija, koji je slavio s 31:25 (13:14). Kao što je i najavio, trener Jasmin Mrkonja raspodijelio je minutažu igračicama, a Osječanke su znatno kvalitetnije odradile prvo poluvrijeme. Tako su u 12. minuti imali već osjetniju prednost (7:4), a u 21. i najvećih četiri pogotka viška (11:7). Ipak, do odmora su Mađarice smanjile na samo gol zaostatka, a onda početkom nastavka serijom 4-0 u 39. minuti definitivno okrenule rezultat u svoju korist (19:16) te do kraja sačuvale uvjerljivu pobjedu. Najefikasnija u osječkim redovima bila je Zorana Milić koja je postigla šest pogodaka, pet je zabila Lea Hren, četiri Dora Lacković, po tri Petra Jeršek i Ena Zagorščak, a mrežu su tresle još i Josipa Jerčinović (2), Mirta Špoljarić (1) te Petra Frančić (1). G.R.