PRVE UTAKMICE DOIGRAVANJA LIGE PRVAKA

Olympiacos pomeo Ruse
Objavljeno 23. kolovoza, 2019.
Nogometaši Olympiacosa napravili su golem posao u prvoj utakmici doigravanja Lige prvaka te ih nakon 4:0 u Pireju protiv Krasnodara samo katastrofalno izdanje u Rusiji sljedećeg utorka može izbaciti iz ždrijeba za skupine. Grčki je doprvak na svom stadionu Georgios Karaiskakis nastavio sjajan učinak u pretkolima ove sezone, gdje ni nakon pet utakmica nije primio pogodak, a što je za klub iz Pireja važnije praktički je osigurao 19. sudjelovanje u skupini elitnog klupskog natjecanja. Domaćin je poveo u 30. minuti pogotkom Guerrera, i taj je rezultat vrijedio do posljednjih 15-ak minuta kada je potpuno dotukao debitanta u ovom natjecanju. Dva je pogotka postigao "džoker" s klupe Ranđelović (78, 85), a konačni rezultat postavio je Podence (89). U Bernu su Young Boys i Crvena zvezda remizirali 2:2, što ostavlja obje momčadi u igri, ali veće izglede daje srpskom prvaku. Švicarci su poveli u 7. minuti preko Assalea, gosti su brzo izjednačili preko Degeneka (18), a odmah na početku drugog dijela i potpuno preokrenuli pogotkom Garcije (46). Konačni je rezultat u 76. minuti iz kaznenog udarca postavio Hoarau, samo tri minute nakon ulaska u igru. G.R.