LIGA PRVAKA

Slavia i C. Brugge slavili u gostima
Objavljeno 21. kolovoza, 2019.
U prvim utakmicama doigravanja Lige prvaka bolje su prošle gostujuće momčadi, koje su zabilježile dvije pobjede i remi. Jedini susret bez pogodaka odigrali su APOEL i Ajax u Nicosiji, u kojem je amsterdamska momčad od 80. minute igrala bez isključenog Mazraouija. Club Brugge sa 1:0 slavio je u Linzu kod LASK-a zahvaljujući pogotku Vanakena iz kaznenog udarca u 10. minuti, dosuđenog s pomoću VAR-a. Za belgijsku je momčad cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativni stoper Matej Mitrović. S istim je rezultatom u gostima pobijedila i Slavia kod CFR Cluj, zahvaljujući pogotku Masopusta (28). Rumunji su najveću priliku za izjednačenje propustili u 79. minuti, kada Omrani nije iskoristio kazneni udarac. Uzvratni susreti igraju se u srijedu, 28. kolovoza. G.R.