“GENERALKE” TREĆELIGAŠA

Marsonia slavila u Pleternici, Bedem bolji od Graničara
Objavljeno 20. kolovoza, 2019.
Posljednje provjere uoči početka prvenstva proteklog vikenda imali su članovi Treće hrvatske nogometne lige “Istok”. U Pleternici su snage odmjerila upravo dva trećeligaša. Domaća Slavija ugostila je brodsku Marsoniju. Na kraju je Marsonia bila bolja, svladala je domaćina s rezultatom 2:0. Oba pogotka postigao je Mirza Jašarević, jedan u svakom poluvremenu. Prvi u 42., a drugi u 64. minuti susreta. U prvom kolu Slavija će u Pleternici ugostiti Belišće, a Marsonia na igralištu Kraj Save dočekati Graničar iz Županje. Županjci su svoju “generalku” odradili u Ivankovu kod Bedema. Bio je to ujedno također sraz dviju trećeligaških momčadi. Naime, nakon nekog vremena Graničar će igrati u ovom stupnju natjecanja. Domaći su slavili sa 3:2. Poveli su preko Gaziča u 14. minuti. Izjednačio je Levec (23.), a pretkraj prvog poluvremena (40.) Šibalić je doveo Graničar u vodstvo. U nastavku je Bedem ipak preko Koledića (72.) i Vuksanovića (80.) uspio preokrenuti rezultat. Mnogi kao prvog favorita prvenstva vide sastav Belišća. Momčad Davora Rupnika u posljednjoj utakmici uoči početka prvenstva ugostila je osječki Metalac. Bolje rangirani belišćanski “crveni” slavili su s rezultatom 3:1. K.L.