UZVRATNI SUSRETI 3. PRETKOLA EUROPSKE LIGE

Tomasov dvostruki strijelac za Astanu
Objavljeno 16. kolovoza, 2019.
Poznati su svi sudionici doigravanja Europske lige, u kojemu će Hrvatska imati jednog predstavnika - Rijeku. U preostalim uzvratnim susretima 3. pretkola nastupio je veći broj hrvatskih nogometaša, s različitim učinkom. Najviše razloga za zadovoljstvo imao je Marin Tomasov, koji je postigao dva pogotka za Astanu u 4:0 pobjedi kod Vallette. Tomasov je zabio drugi (u 37. minuti) i četvrti (89.) pogodak svoje momčadi te je odigrao cijeli susret, kao i Luka Šimunović. Punu minutažu odradio je i Nikola Katić u 3:1 pobjedi Rangersa protiv danskog Midtjyllanda te ukupnom prolasku sa 7:3, a Borna Barišić susret je odgledao s klupe. Prolaskom u posljednje pretkolo zadovoljan može biti i Marko Livaja, koji je igrao do 58. minute u 1:1 remiju AEK-a protiv Universitatee Craiova, u čijim su redovima Renato Kelić i Ivan Martić odigrali cijeli susret. Od Europe su se oprostili i Josip Radošević (igrao cijeli susret) i Ante Erceg (od 46.), čiji je Brondby nakon 2:4 kod kuće poražen i kod Brage, s 3:1. Suparnik Rijeke u doigravanju za ulazak u skupinu bit će Gent, koji je golovima Depoitrea (64) i Davida (90+3, 90+6) s 3:0 porazio AEK Larnacu.

Preostali rezultati uzvratnih utakmica 3. pretkola Europske lige: Trabzonspor - Sparta Prag 2:1 (ukupno 4:3), TNS - Ludogorets 0:4 (0:9), Hapoel Beer-Sheva - Norrköping 3:1 (4:2), Valletta - Astana 0:4 (1:9), AEK - Universitatea Craiova 1:1 (3:1), Viktori Plzen - Antwerpen 2:1 nakon produžetaka (2:2, zbog gola u gostima dalje ide Antwerpen), Eintracht - Vaduz 1:0 (6:0), PSV - Haugesund 0:0 (1:0), Gent -.AEK Larnaca 3:0 (4:1), AZ Alkmaar - Mariupol 4:0 (4:0), Strasbourg - Lokomotiv Plovdiv 1:0 (2:0), Aris - Molde 3:1 nakon produžetaka (3:4), Aberdeen - Rijeka 0:2 (0:4), Rangers - Midtjylland 3:1 (7:3), Wolverhampton - Pyunik 4:0 (8:0), Braga - Brondby 3:1 (7:3), Espanyol - Luzern 3:0 (6:0). G.R.