TENIS

Federer izgubio nakon 62 minute
Objavljeno 16. kolovoza, 2019.
Senzacija u osmini finala ATP turnira u američkom Cincinnatiju. Ruski tenisač Andrej Rubljov stigao je do najveće pobjede u karijeri nakon što je u dva seta sa 6:3, 6:4, nakon samo 62 minute igre, svladao velikog Švicarca Rogera Federera. Rus je meč otvorio sa 2:0, Federer je odmah vratio break, ali je u četvrtom gemu još jednom izgubio servis, pa na kraju i prvi set. U drugom setu 70. tenisač svijeta, koji je na turnir stigao iz kvalifikacija, iskoristio je jedinu break-loptu u sedmom gemu i izbacio tenisača koji je turnir u Cincinnatiju osvojio rekordnih sedam puta. Federer u posljednjih 16 godina nije proveo kraće na terenu, a s njega ga je ovaj put ispratio tenisač koji je jedini ATP turnir u svojoj karijeri osvojio u Umagu 2017. U četvrtfinalu će Rubljov igrati protiv sunarodnjaka Danila Medvedeva, koji je pobijedio Jana Lenarda Struffa sa 6:2, 6:1.