KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

Filip Ozobić poslao je Albance Zekiću
Objavljeno 19. srpnja, 2019.
Najdramatičniji rasplet 1. pretkola Lige prvaka odvijao se u Nikšiću, gdje je Sutjeska pogotkom u posljednjoj minuti sučeve nadoknade protiv Slovana iz Bratislave izborila produžetak, a nakon raspucavanja s bijele točke osigurali su prolaz u sljedeće pretkolo. Momčad iz Bratislave povela je s 1:0 u 49. minuti pogotkom Slovenca Andraža Šporara. Taj pogodak vodio je Slovake u 2. kolo, jer je u prvoj utakmici bilo 1:1. Sve do treće minute sučevog dodatka Sutjeska je tražila pogodak za produžetak, a tada ga je postigao Aleksandar Šofranac. U raspucavanju s bijele točke Nikšićani su imali dva neiskorištena pokušaja, a Slovaci čak tri. Junakom se pokazao domaći vratar Vladan Giljen, koji je u petoj seriji obranio udarac Šporara i odveo Sutjesku u 2. kolo na noge ciparskom APOEL-u.

U 2. kolo kvalifikacija za Ligu prvaka plasirao se i azerbajdžanski Qarabag za koji je vodeći pogodak u 51. minuti protiv albanskog Partizanija postigao Filip Ozobić. Quintana je u četvrtoj minuti sudačke nadkonade potvrdio prolaz Qarabaga. Partizani će nastaviti natjecanje u kvalifikacijama za Europsku ligu, gdje će im u drugom pretkolu suparnik biti moldavski Sheriff kojeg s klupe vodi Zoran Zekić. U drugo pretkolo Lige prvaka u srijedu su se plasirali još mađarski Ferencvaros, irski Dundalk, norveški Rosenborg, švedski AIK, bjeloruski Bate Borisov, rumunjski Cluj, slovenski Maribor i škotski prvak Celtic. K.L.