TEST U SZEKSZARDU

Osječke pričuve sa 1:0 poražene od Ujpesta
Objavljeno 15. srpnja, 2019.
Nogometaši Osijeka pripreme za novu sezonu zaključili su dvama porazima. Prvo je Sloboda, u subotu na "generalki", svladala udarne bijelo-plave snage (3:2), a jučer je poražena i pričuvna garnitura, u srazu s mađarskim prvoligašem Ujpestom. Utakmica je odigrana u Szekszardu bez publike, a trener Osječana Dino Skender priliku za igru dao je svim onim igračima koji nisu dobili znatniju minutažu protiv Slobode, uključujći i prvotimca Mihaela Žapera, koji je utakmicu protiv Tuzlaka preskočio zbog lakše ozljede.
Utakmica je uglavnom bila ravnopravna, a u prvom dijelu obje su momčadi imale svoje prilike za vodstvo. Osječane je u nekoliko navrata zaustavljao raspoloženi vratar Banai, a s druge strane ni mađarska momčad nije pronalazila načina kako svladati Malenicu. I tako je bilo sve do 41. minute, kada je pogodak odluke, pokazat će se poslije, zabio Koszta na asistenciju Ratza. Samo što je počeo drugi dio susreta, Ujepst je imao veliku priliku za povećanje vodstva nakon što je Malenica srušio Kozstu u kaznenom prostoru, pa je dosuđen kazneni udarac. Protagonisti su bili isti. Kozsta je pucao, a Malenica se nije dao prevariti i izvadio je loptu iz donjeg lijevog kuta. Do kraja mađarska je momčad stvorila više prilika za novi pogodak, ali se rezultat više nije mijenjao. D.Keler
UJPEST  1 (1)

OSIJEK  0

SZEKSZARD - Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Peter Zierkelbach (Pečuh). Strijelac: 1:0 Koszta (41)

USPJEST:Banai, Ristevski, Litauszki, Pauljević, Balazs, Kovacs, Onovo, Racz, Simon, Meszaros i Koszta. Još su igrali: Pajović, Nwobodo, Zsoter, Filipović, Sanković, Lubaki, Milašinović, Jelena, Mate i Bureković

OSIJEK: Malenica, Todoroski, Šimunec, Lončar, Ćosić, Marin, Žaper, Kamenar, Lopa, Špoljarić i Dugandžić. Još su igrali: Barešić, Almeida, Magdić, Stanić, Soldić, Todorov, Bliznac i Čikvar