SVJETSKE DJEČJE IGRE U RUSIJI

Mia Wild uzela zlato, odbojkašice druge
Objavljeno 16. srpnja, 2019.
U ruskom gradu Ufa od 8. do 14. srpnja održane su Svjetske dječje igre. Tradicionalno na tom natjecanju sudjeluju i mladi sportaši koji predstavljaju Grad Osijek. Pod vodstvom trenera u AK Slavonija Žito Danijele Černić i Saše Šešuma, trenera odbojkašica Darija Fančovića te predstavnika grada Osijeka Darka Dumančića, koji je bio u ulozi vođe puta, na tom natjecanju, ove godine sudjelovalo je osmero članova Atletskog kluba Slavonija Žito te dvije odbojkašice koje su nastupile u odbojci na pijesku. I ove godine ostvareni su odlični rezultati. U grad su se vratili s dvije medalje, zlatnom i srebrnom. U Rusiji su nastupale atletičarke Nikolina Ćosić, Lorena Faktor, Luna Kalesić i Mia Wild te atletičari Vedran Benja, Bernard Bručić, Jarno Mlinaček i Franko Salaj. Za sjajne vijesti pobrinula se mlada sprinterica Mia Wild. Pobijedila je u A finalu na sto metara s rezultatom 12,87 te Osijeku donijela zlatnu medalju. Treba istaknuti kako je Mia bila najmlađa natjecateljica na ovogodišnjim Svjetskim dječjim igrama uključujući sve sportove. Stoga, u njoj se očito krije golem potencijal. Za drugu medalju pobrinule su se osječke odbojkašice na pijesku Ena Tubić i Taisa Weinand. Osvojile su srebrnu medalju, u finalu su poražene od domaćih predstavnica Ufe s rezultatom 2:1 premda su povele u prvom setu. Treba reći kako su tijesno, s istim rezultatom od istih suparnica, poražene i u uvodnom dijelu natjecanja, pa su Osječanke stoga morale igrati repesaž. Finalni meč tako im je bio već četvrti koji su igrali toga dana (dva manje od suparnica), što je na kraju možda bilo i presudno. Vrlo blizu postolja bio je Bernard Bručić. Podijelio je 4. mjesto u finalu skoka u dalj (6,10m). U istoj disciplini kod djevojaka Lorena Faktor je u finalu bila peta (5,11m). Peta mjesta zauzeli su Jarno Mlinaček u A finalu na 400 metara (52,97) te muška štafeta 4x100 metara u sastavu Jarno Mlinaček, Bernard Bručić, Vedran Benja, Franko Salaj (45,22). Luna Kalesić je u finalu skoka u vis bila na diobi 12. mjesta (1,45m). Osijek je imao i četiri atletska nastupa u B finalima. Vedran Benja pobijedio je u B finalu na 400 metara (54,82), Nikolina Ćosić bila je druga na 100 metara (13,17) i treća na 400 metara (1:01,10), a Franko Salaj treći na 100 metara (11,92). U svakom slučaju mladi osječki sportaši dostojno su predstavili grad i na sportskom borilištu i izvan njega.