AFRIČKI KUP NACIJA

Senegal autogolom do drugog finala u povijesti
Objavljeno 14. srpnja, 2019.
Nogometaši Senegala plasirali su se u finale Afričkog kupa nacija koji se održava u Egiptu. Senegalci su u prvom polufinalnom susretu u Kairu svladali Tunis 1:0 nakon produžetaka te će se za četiri dana boriti za svoj premijerni naslov najbolje reprezentacije Crnog kontinenta.

U tvrdoj utakmici na stadionu "30. lipnja" obje su reprezentacije zbog visine uloga više pozornosti poklanjale tome kako ne primiti negoli kako zabiti pogodak. U prvom su poluvremenu aktivniji bili nogometaši Senegala, s u drugom više udaraca imao je Tunis, no mreže se nisu tresle, iako su obje reprezentacije imale veliku priliku. U 75. minuti Tunis je izborio kazneni udarac, no Gomis je obranio pokušaj Sassija. Samo šest minuta kasnije najstroža kazna dosuđena je i na suprotnoj strani, no ponovno je konačni epilog bio isti. Ovaj put junak je bio tuniški vratar Hassen, a tragičar senegalski veznjak Saivet. Do isteka regularnog dijela rezultat je bio isti pa je susret otišao u produžetke. U 100. minuti konačno je postignut pogodak, a Senegal je do finala stigao zahvaljujući autogolu tuniškog stopera Bronna, koji nije imao sreće kada je jedan ubačaj vratar Hassen malo skrenuo upravo u njega te se potom lopta odbila u mrežu. U preostalom vremenu promjene rezultata više nije bilo pa je Senegal proslavio svoje drugo finale, nakon što je najveći uspjeh do sada ostvario 2002. godine.

U drugom polufinalu sinoć su, također u Kairu, ali na stadionu International, igrali Alžir i Nigerija.

Utakmica za treće mjesto igra se u srijedu, a finale je na rasporedu u petak. G.R.