WIMBLEDON

Dodig i Chan za naslov
Objavljeno 13. srpnja, 2019.
Hrvatski Davis Cup reprezentativac Ivan Dodig ima priliku osvojiti wimbledonski naslov. On je u paru s tajvanskom tenisačicom Latishom Chan ušao u finale mješovitih parova nakon što su u petak u poluzavršnici pobijedili Nizozemca Wesleyja Koolhofa i Čehinju Kvetu Peschke sa 7:5, 6:4. Ključni trenutak prvog seta bio je jedanaesti gem u kojem su Dodig i Chan iskoristili drugu break loptu i poveli 6:5, potom osvojili gem za prvi set. U drugom setu bilo je nekoliko obrata, a prvi su do breaka stigli Dodig i Chan u trećem gemu. Međutim već u idućoj igri nizozemsko-češka kombinacija izjednačila je na 2:2. U sedmom gemu hrvatsko-tajvanski par načinio je novi break, a ovaj put prednost su obranili do kraja i nakon 42 minuta igre dobili drugi set sa 6:4, a time i meč. Dvostruki osvajači Roland Garrosa u finalu će igrati protiv Šveđana Roberta Lindstedta i Latvijke Jelene Ostapenko.