USPJEŠAN DAN HRVATSKIH KAJAKAŠA I KANUISTA NA EP-U

Novaković s prvog mjesta u finale
Objavljeno 11. srpnja, 2019.
Prvi dan Europskog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama za juniore i mlađe seniore, koje se održava u češkim Račicama, bio je uspješan za hrvatske kajakaše i kanuiste. U utrkama mlađih seniora do 23 godine na 1000 metara, kajakaši Antun Novaković (K-1) i Anamarija Govorčinović (K-1) te kanuist Bruno Kumpez (C-1) izborili su izravna finala, a to je u utrci kanua jednokleka (C-1) na 500 m uspjelo i Vanesi Tot.

Brođanin Novaković u svojoj je skupini osvojio prvo mjesto s rezultatom 3:36.377, ispred Talijana Tommasa Freschija (+1.360) i Ukrajinca Oleha Kuharika (+2.000). U prvom skupini najbrži je bio Srbin Bojan Zdelar s rezultatom 3:31.527.

Anamarija Govorčinović je u istoj disciplini osvojila treće mjesto u svojoj skupini, što je bilo dovoljno za plasman u finale. Govorčinović je ostvarila rezultat 4:05.771, 0.65 sekunde sporije od pobjednice skupine Šveđanke Anne Zagorske. Druga je bila Norvežanka Maria Virik (+0.33).

Kanuist Bruno Kumpez ušao je u finale kanua jednokleka kao trećeplasirani u prvoj skupini s rezultatom 4:02.027. Najbrži je bio Čeh Petr Fuksa s rezultatom 3:59.587. To je u utrci kanua jednokleka (C-1) na 500 m uspjelo i Vanesi Tot, koja je također bila treća u svojoj skupini (2:20.586).

Finalne utrke voze se u subotnjem i nedjeljnom programu, a u petak su na rasporedu polufinalne utrke na 500 i 1000 metara. H