TRI KORNERA PENAL

Mali D.G.O. ispustio dva pogotka prednosti, pa se iščupao nakon šesteraca
Objavljeno 25. lipnja, 2019.

Malonogometni turnir Tri kornera penal polako ulazi u samu završnicu. Seniori su stigli do osmine finala, veterani igraju četvrtfinala, a večeras će krenuti i eliminacijska faza u mlađim kategorijama.

Posljednjih dana najviše pozornosti privlače seniorske utakmice jer se igrala 1/16 finala, veterani su punili baterije odmarajući "stare kosti" pred bitku za polufinale, a djeca su odrađivala posljednje susrete po skupinama. Od četiri posljednja susreta seniorske 1/16 finala daleko je najuzbudljiviji bio onaj na kraju programa u kojem je Mali D.G.O. iznenadio Lukenda transporte. Mali D.G.O. mogao je plasman u osminu finala osigurati i ležernije negoli to donosi raspucavanje penala. Naime, u posljednjih šest minuta susreta ušli su s dva pogotka prednosti (3:1), ali onda ih je prizemljio Filip Kasač s dva pogotka. Prvi je zabio u 24., a drugi u posljednjoj, 30. minuti. No, prilikom raspucavanja penala junak se pretvorio u tragičara. Naime, baš je Kasač jedini promašio šesterac, što je donijelo Malom D.G.O.-u plasman u daljnje natjecanje. Od preostalih susreta najtvrđi je bio onaj između Caffe bara Downtown i Caffe bara Rupa (2:1). Iako je Downtown imao kontrolu utakmice, pa je u posljednje dvije minute ušao s prednošću od 2:0, a Rupa je u 29. minuti uspjela smanjiti i utjerati "vodu u uši" Downtownu, ali više od toga nije mogla, pa je zaključila nastup na turniru. Zato su Osječko i Sygma caffe bar Lloret vrlo odvažno "umarširali" u osminu finala. Oni su svojim suparnicima Meggleu i Zelenom polju utrpali po pola tuceta pogodaka i najavili kako će s njima ozbiljnog posla imati i idući suparnici.

Inače, bila je to večer u kojoj su dominirale utakmice mlađih kategorija, a odigrano ih je osam. Kao i uvijek kod djece je tu bilo radosti, tuge, ali i pravih zrelih natjecateljskih utakmica bez obzira na to što ti klinci tek skupljaju prva "haklerska" iskustva. Ponekad je pravo osvježenje gledati te njihove utakmice koje su neopterećene nepotrebnim tenzijama koje se znaju pojaviti u seniorskoj ili veteranskoj konkurenciji.

REZULTATI
POČETNICI: Mursa - D.G.O. 2:1, Elektra - Olimpija 1:0, Višnjevac - Škola nogometa Beli Manastir 2:1; MLAĐI PIONIRI: Mijoz Čepin - Olimpija 2007 2:0,

Škola nogometa Beli Manastir - Olimpija Print studio 2:1; STARIJI PIONIRI: Mcaffe - No name 1:1, Bačmaga prijevoz Lođa - Antunovac 8:0, Caffe 5 Gravia - Mursa 1:0, Vitez ‘92 - Građevinarstvo Hebron 1:2; SENIORI - 1/16 finala:

Caffe bar Downtown - Caffe bar Rupa 2:1, Osječko - Meggle 6:1, Zeleno polje - Sygma caffe bar Lloret 1:6 i Mali D.G.O. - Lukenda transporti 6:5(3:3)
VEČERAS NA TRI KORNERA PENAL
17.50: Olimpija Print studio - Olimpija 2007 (mlađi pioniri), 18.15: Olimpija - B2 18.40: Višnjevac - B4 (početnici), 19.05: Bačmaga prijevoz Lođa - B4, 19.30: Mcaffe - B2 (stariji pioniri), 19.55: Caffe bar Madonna - Stara moša (veterani), 20.30: Caffe bar Downtown - Dobro, 21.05: Osječko - Mursa V.B.K. Gallery caffe, 21.40: Saponia - Sygma caffe bar Lloret, 22.15: Mali D.G.O. - Sigurnost (seniori)
STARIJI PIONIRI

VITEZ ‘92       1(1)

HEBRON GRAĐ.       2(1)

Igralište SD Olimpija. Sudac: Igor Schrepmf. Strijelci: 0:1 Barišić (4), 1:1 Antoljak (8), 1:2 Baraći (18).

VITEZ ‘92: Matijević, Modrić, Čenk, Dražić, Biščan, Krivak, Antoljak.

HEBRON GRAĐEVINARSTVO: Poznanović, Levak, Prekodravac, Budiša, Baraći, Barišić, Pejić, Strmečki, Begović, Hrvat.

SENIORI

MALI D.G.O.       6(3,1)

LUKENDA T.       5(3,1)

Igralište SD Olimpija. Suci: Igor Schrempf i Zlatan Mlinarić. Strijelci: 1:0 Horvat (3), 1:1 Špoljarić (5), 2:1 Kraml (18), 3:1 Vrdoljak (20), 3:2 Kasač (24), 3:3 Kasač (30).

MALI D.G.O.: Stipetić, Vrdoljak, Švarcer, M. Perić, Sadiki, Horvat, Vuković, Gajdoš, Ilić, Vilagoš, D. Perić, Kraml.

LUKENDA TRANSPORTI: Galić, Džanko, Špoljarić, Lucić, Maganjić, Kasač, Krpata, Bilandžija, Karanović, Vidović, Korman.