GOLD CUP

Meksiko u četvrtfinalu
Objavljeno 20. lipnja, 2019.
Meksiko je prva reprezentacija koja je osigurala četvrtfinale Gold Cupa nakon što je u drugom kolu skupine A u Denveru s 3:1 pobijedio Kanadu. Na prvi se pogodak čekalo do 40. minute kada je Alvarado doveo Meksiko u vodstvo, a u 54. minuti udvostručio ga je Guardado. Cavallini je u 75. minuti vratio Kanađanima nadu u izbjegavanje poraza, no ona je nestala samo dvije minute kasnije kada je Guardado svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat. U istoj je skupini, također u Denveru, prve bodove upisao Martinik svladavši Kubu 3:0 pogodcima Marveauxa (45), Abaula (70) i Fortunea (84). Nakon dva kola Meksiko je vodeći sa šest bodova, slijede Kanada i Martinik sa po tri, a Kuba je bez bodova.
U petak u skupini C igraju El Salvador - Jamajka i Honduras - Curacao, u subotu će drugo kolo odraditi Guajana - Panama i SAD - Trinidad i Tobago u skupini D, a u nedjelju u 3. kolu skupine A sastaju se Kanada - Kuba i Martinik - Meksiko. G.R.