ATP TURNIR U HERTOGENBOSCHU

Ćorić se izvukao s ruba poraza
Objavljeno 14. lipnja, 2019.
Borna Ćorić izborio je mjesto u polufinalu ATP turnira u Hertogenboschu, gdje je u petak sa 6:7 (6), 6:3, 7:6 (8) svladao Čileanca Cristiana Garina, 32. tenisača svijeta. Bio je to neizvjestan meč, koji je nakon dva sata i 33 minute igre završio u korist hrvatskog tenisača, koji je u jednom trenutku opasno plesao na rubu. U prvom setu nije bilo breakova i sve je otišlo u 13. igru, u kojoj je Čileanac bio bolji. Ćorić je uzvratio u drugom setu, ta je dionica i najkraće trajala, 38 minuta, a u njoj je hrvatski tenisač potpuno dominirao i odveo meč u treći set. Odlučujuća dionica nije dobro počela za Bornu, suparnik mu je dva puta uzimao servis, poveo 5:2 i servirao za pobjedu. Činilo se da je Ćorić gotov, no on je napravio nevjerojatan preokret i na kraju slavio. Uspio je napraviti dva breaka i okrenuti meč, prvo je izjednačio na 5:5, a onda u tie-breaku slavio sa 8:6 i otišao u polufinale nizozemskog toura. I. Li.