OSJEČANKE SLAVILE U ZAGREBAČKOM MAKSIMIRU

Nada “zečicama” zadržala nadu za naslov
Objavljeno 27. svibnja, 2019.
U posljednjem ovosezonskom gostovanju ozlijeđenog trenera Tihomira Rudeža na klupi je zamijenila Nada Deže i pobjedom zadržala nadu da će Osječanke obraniti titulu prvaka Hrvatske! Pobijedivši, naime, na umjetnom travnjaku maksimirskog stadiona zagrebačkog Dinama, "zečice" su zadržale trobodni zaostatak u odnosu prema vodećem Splitu, koji će moći preskočiti u predstojećem zaključnom kolu u izravnom sučeljavanju na svojoj "Mačkamami". Očekivalo se da će tamo teže od uobičajenog stići preksinoćnji bodovi jer je protivnik bila trećeplasirana ekipa, koja je na putu povratka stare slave. "Modre" će do toga još pričekati jer su Osječanke i nadalje kvalitetniji sastav koji je pobjedu, praktički, osigurao već nakon 17 minuta igre. Tada su gošće povele s 2:0 pogodcima Lorene Balić i Izabele Lojne, a pobjedu je u 62. minuti definirala Martina Šalek. Potom su domaće igračice došle do daha i smanjile preko Sare Skendrović, da bi gostujuća kapetanica Violeta Baban pet minuta uoči isteka 90. svladala zagrebačku vratarku te zaključila taj derbi 17. kola - 1:4. D.L.
DINAMO       1 (0)

OSIJEK       4 (2)

ZAGREB - Teren s umjetnom travom stadiona Maksimir. Noćna utakmica. Gledatelja: 50. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Balić (8), 0:2 Lojna (21), 0:3 Šalek (62), 1:3 Skendrović (68), 1:4 Baban (85). Žuti kartoni: Bračević (Dinamo), Kunštek i Pernar (Osijek). Crvenih kartona nije bilo.

DINAMO: Benić, Skenderi, Kederov (od 64. Devčić), Kopić, Leaković (od 72. Žagar), Petrović (od 46. Skendrović), Stanić, Jedvaj, Bračević, Bartolović, Benković.

OSIJEK: Slanovic, Bulut, Culek (od 88. Matijević), Nevrkla, Baban, Balić, Kunštek (od 46. Lucić), Šalek, Lojna, Maltašić (od 76. Pranješ), Pernar.