NA SVJETSKOM PRVENSTVU U TAEKWONDOU

Kristina Tomić osigurala medalju u Manchesteru
Objavljeno 17. svibnja, 2019.
Aktualna europska prvakinja Kristina Tomić osigurala je u kategoriji do 49 kilograma najmanje brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u taekwondou u Manchesteru. Nakon uvjerljivih pobjeda nad Francuskinjom Adidou (26-6, prekid) i Azerbajdžankom Abakarovom (12-3), Kristina se u četvrtfinalu protiv Tunižanke Dhahri našla u problemima. Nakon što je u treću, posljednju rundu ušla s minusom od tri boda (7-10), Tomić je preokrenula borbu i slavila s 14-10. Tomić je tako izborila polufinale s dvostrukom olimpijskom pobjednicom, Kineskinjom Jingyu Wu, i osigurala najmanje broncu. To je druga medalja za Hrvatsku na SP-u u Manchesteru nakon što je Doris Pole u četvrtak u kategoriji preko 73 kg u polufinalu izgubila od Kineskinje Zheng Shuyin sa 2-9 i osvojila broncu. Nažalost, to isto nije pošlo za rukom Nikiti Glasnović (57 kg) koja je, na zlatni bod, izgubila svoju četvrtfinalnu borbu za medalju protiv Kanađanke korejskog podrijetla Park (11-11, 11-14). Pomalo neočekivano i prilično rano, u drugoj borbi, a u 3. kolu, posustao je aktualni europski prvak Toni Kanaet (74 kg). Nakon što se s lakoćom obračunao s Libanoncem Cheibanom (18-3), izgubio je od Talijana Alessija (8-29). H