UVJERLJIVI JELISAVČANI

Vihor do pobjede u samoj završnici
Objavljeno 16. svibnja, 2019.
Sve do 78. minute nije bilo pogodaka, nakon čega su Torčić (2) i Pavlović osigurali bodove

Na veoma raskvašenoj Koreji nogometaši Vihora u posljednjih trinaest minuta dobili su Slaviju te joj tako uzvratili za jesenski poraz u Pleternici. Igrači obiju momčadi zaslužili su čestitke na borbenosti i zalaganju na terenu pokrivenom dugotrajnom kišom, u nekim dijelovima bilo je loptu teško iznijeti iz lokvi vode. Domaćin je sve učinio da se utakmica odigra, prije podne su crpkama ispumpavali vodu koja je ležala na terenu, a nakon pregleda stanja terena sudac Matočec procijenio je da se utakmica može odigrati.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta izjednačenoj igri, bez pravih prilika s jedne ili druge strane. Sve do posljednjih desetak minuta kada su se pred gostujućim vratima zbila uzbuđenja. Najprije je Pavlović srušen u Slavijinu kaznenom prostoru, na što su domaći igrači tražili najstrožu kaznu, no sudac to nije uvažio, a potom je dvije minute prije odlaska na odmor Pavlović šutirao pokraj gola

U nastavku susreta gledali smo odlučniji Vihor. Igralo se praktički na jedan gol, uz povremene kontre Slavije koje je odlična obrana Vihora na vrijeme sprječavala. Već u 49. minute Stranatić je poslao loptu u ogradu, ona se odbila do Pavlovića koji je potom bio neprecizan te pucao pokraj vratnice. Desetak minuta kasnije iz igre je zbog ozljede mišića morao Stranatić, kojeg je zamijenio Torčić te se prometnuo u igrača odluke. Najavu toga pokazao je tek što je ušao u igru kada je pogodio vanjski dio mreže. U 75. minuti Babec je uposlio Vratkovića koji je pucao u Karlića, a tri minute kasnije domaćin je konačno poveo. Nakon gužve u kaznenom prostoru Slavije lopta je stigla do Torčića, koji je lijevom nogom šutirao u nebranjeni dio mreže za 1:0 Vihora. Zasluženo vodstvo nije zadovoljilo Jelisavčane koji su nastavili s napadima. U 85. minuti Vratković se sjurio po desnoj strani, zavrnuo loptu do robusnog Pavlovića, a on precizno zatresao mrežu. U samoj završnici gostujući vratar Karlić i treći je put morao vaditi loptu iz mreže. Jednu povratnu loptu suigrača Karlić je rukama uhvatio što je sudac opravdano dosudio kao indirekt na desetak metara od Slavijinih vrata. Robusni Pavlović, koji je zadavao dosta posla obrani Slavije, dodao je loptu do Torčića, koji se i drugi put upisao u strijelce za uvjerljivu i zasluženu pobjedu Vihora, i to bez nekoliko važnih igrača. S. Sobodić

Goran Roguljić
Vihor             3  (0)
Slavija            0

JELISAVAC – Igralište Koreja. Teren: težak za igru. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Matočec (Ðurđevac) 7. Strijelci: 1:0 Torčić (78), 2:0 Pavlović (85), 3:0 Torčić (90). Žuti kartoni: Rebrina, Šoštarić, Šulava, Stranatić (Vihor), Kvaternik, Ognjenčić, Kocijan (Slavija). Crvenih kartona nije bilo.

VIHOR: Banović 7, Pavlović 7,5 Purgar 7,5 Jović 7,5, Babec 7, Rebrina 7 (od 46. M. Kubala 7), Šoštarić 7,5, Šulava 7,5, Vratković 7 (od 88. Vuzem -), Stranatić 7 (od 59. Torčić 8), Kuburić 7,5.

SLAVIJA: Karlić 6, R. Marčinović 6, Kvaternik 6, G.Marčinović 6, Ognjenčić 6, Šubara 6 (od 88. Holjevac -), V. Ančurovski 6 (od 86. Tokić -), Kocijan 6 (od 86. Doriæ -).

IGRAČ UTAKMICE: VLADIMIR TORČIĆ (VIHOR).