TENIS

Čilić u dva seta do drugog kola
Objavljeno 15. svibnja, 2019.
Marin Čilić uspješno je preskočio prvu prepreku na velikom teniskom turniru u Rimu. Prvi hrvatski reket je na startu, prema očekivanju, pobijedio talijanskog tenisača Andreu Bassu sa 6:1, 7:5. Čiliću je protiv 416. tenisača svijeta za pobjedu trebao sat i 40 minuta igre, posao je mogao i prije završiti, ali nakon što je lako dobio prvi set, u drugoj je dionici došao do breaka prednosti, a onda počeo komplicirati. U drugom setu Basso je napravio break za 2:0, i to nakon što je Čilić imao 40-0. Zatim je hrvatski reprezentativac nanizao četiri gema i poveo 4:2, no Talijan je opet uzeo Čiliću servis i izjednačio na 4:4. Ipak, u završnici seta Čilić nije dopustio nikakva iznenađenja, napravio je još jedan break i otišao u 2. kolo, gdje će igrati s Nijemcem Janom-Lennardom Struffom, koji je na startu bio bolji od Bugarina Grigora Dimitrova.

Kasnije sinoć prolaz u 3. kolo Rima tražio je još jedan hrvatski tenisač, Borna Ćorić protiv Britanca Camerona Norriea. I.Li.