RUKOMETNA LIGA ZA PRVAKA

Spačva igrala 30 minuta kao u transu
Objavljeno 12. svibnja, 2019.
Bio je to pravi rukometni praznik u sportskoj dvorani vinkovačke OŠ Bartola Kašića, gdje je u subotu gostovala najbolja hrvatska rukometna momčad - PPD Zagreb. Na tribinama se skupilo oko 400 gledatelja, koji su kući mogli otići zadovoljni. Rukometaši Spačve Vinkovci nisu pobijedili, nitko to nije ni očekivao, ali se protiv prvaka i lidera hrvatskog rukometa nisu osramotili. Naprotiv, Vinkovčani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, u kojemu su konstantno vodili te na odmor otišli s "plus jedan".

Bilo je dobro u prvom dijelu, zapravo, bilo je odlično, i može se reći kako su domaći rukometaši i ukupno odigrali zaista sjajnu utakmicu, no protiv veličine kao što je PPD Zagreb i kad daš najbolje od sebe (u hrvatskim okvirma), uglavnom nije dovoljno za pobjedu. Ipak je PPD za Spačvu neki drugi rukometni svijet. U svom najboljem poluvremenu ove sezone Vinkovčani su gotovo stalno bili u rezultatskoj prednost, čak tri puta imali su i tri pogotka više. Zagrepčani su imali samo dva puta vodstva u prvom poluvremenu, od 3:4 i 4:5, a nakon što je Spačva izjednačila na 5:5, preuzela je inicijativu na terenu i, nošena podrškom s tribina, a i raspoloženog Marka Vignjevića, igrala je kao u transu. Fantastičan prvi dio domaćini su okončali minimalnim vodstvom od 14:13.

U drugom poluvremenu ipak su stvari sjele na svoje mjesto. Zagrepčani su mini serijom od 3:0 preuzeli vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja. U tom vremenu Vinkovčani su uspjeli samo jednom izjednačiti (16:16), više nisu mogli do vodstva, a gosti su potom serijom od 7-0 potpuno preokrenuli stvari u svoju korist. Od 19:20 došli su do vodstva od velikih 19:27 i time ubili svaku nadu domaćinu da se može nadati nekoj senzaciji. Bez obzira na poraz od osam razlike, gledatelji su mogli uživati u pravoj rukometnoj predstavi punoj dobrih obrana vratara, požrtvovne obrane obaju sastava i lijepih pogodaka. Kod gostiju istaknuo se efikasni David Mandić s 12 pogodaka, a domaćine je predvodio Marko Vignjević sa šest te Borna Mažuran s pet pogodaka. A. Grgić
SPAČVA       25 (14)

PPD ZAGREB       33 (13)

VINKOVCI - SD OŠ B. Kašića. Gledatelja 400. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek)

SPAČVA-VINKOVCI: Stojanović 1, Jurić, Maroš, Liščić, Mažurana 5, Nađ 2, Ilić 1(1), Vignjević 6, Šaravanja 3, Vukušić, Raguž 2(1), Mihaljević 1, Domagoj Smojver 3, Bolanča, Dominik Smojver 1, I. Ereš. TRENER: Josip Mečić

PPD ZAGREB: Ristanović, J. Ereš 4(1), Vukorep 1(1), Mrakovčić 1, Božoć-Pavletić 4, Kontrec 1, Burić, Potočnik 1, Jotić, Ravnić 1, Mandić 12(2), Hrstić 2, Purić, Karvatski, Vlah 4, Vekić 2. TRENER: Branko Tamše

SEDMERCI: Spačva-Vinkovci 3(2), PPD Zagreb 5(4); ISKLJUČENJA: 12 minuta Spačva-Vinkovci (Jurić, Nađ, Vignjević, Šaravanja, Raguž, Dominik Smojver), 6 minuta PPD Zagreb (Kontrec, Mandić, Vekić)