POBJEDA MLADIH NOGOMETAŠICA

Hrvatska s 2:0 bolja od Bugarske, Islanđanke zabile čak 15 pogodaka
Objavljeno 11. svibnja, 2019.
Mlada hrvatska ženska nogometna reprezentacija do 16 godina upisala je još jednu pobjedu u Ivanić-Gradu. Nakon pobjede nad Sjevernom Makedonijom na jedanaesterce, mlade su Hrvatice s 2:0 bile bolje od Bugarske u sklopu UEFA-ina razvojnog turnira koji se održava u Hrvatskoj. Za vodstvo Hrvatica pogodila je Andrić u 33. minuti, a u drugom je poluvremenu, u 72. minuti, konačnih 2:0 postavila Matanić, i to nekoliko minuta nakon što je ušla u igru. U drugoj utakmici 2. kola nogometašice Islanda pregazile su Sjevernu Makedoniju s uvjerljivih 15:0! Hrvatska u sljedećem kolu igra s Islandom, a u drugom susretu sastaju se S. Makedonija i Bugarska. Za Hrvatsku su jučer igrale: D. Vidović (od 41. minute Slanović), Ciglević (od 59. Jurić), Mišković, Ahmeti, Verbanac (od 41. Verbanac), P. Vidović (od 68. Matanić), Šabašov (od 74. Petrović), Crkvenčić, Andrić (od 68. Škrlec), Jakobašić (od 74. Blažević), Adamović (od 59. Knežević). Izbornica: Stella Gotal. I. Li.