CIBALIA UVJERLJIVA U DERBIJU

Bajić dva zabio, jedan namjestio
Objavljeno 22. travnja, 2019.
Lider prvenstva u drugom poluvremenu s tri pogotka lako do bodova u Čepinu

Pred zavidnim gledateljskim dekorom Vinkovčani su iskazali autoritet vodeće ligaške momčadi uvjerljivo u derbiju kola slaveći pokraj čepinske Uljare! Kvalitetu materijaliziravši u nastavku utakmice, iako su i u prvom poluvremenu bili opasniji partner.

Gosti su prvi put zaprijetili u desetoj minuti kada je Drenja Beljo izborio slobodan udarac na 25 metara koji je Kiš poluvisoko ciljao u lijevi kut, odakle je Agatić loptu glavom izbio u korner. Iz desnog je kuta zatim ubacio Šarić, a Karaula u skoku glavom šutirao preko grede. Šest minuta poslije Čepinčani su zaprijetili iz dalekometnog “slobodnjaka” preko kapetan Agatića, čiji je snažan udarac po sredini vrata Marijanović izboksao u polje. U 23. minuti gosti su akcijom kroz sredinu izigrali kompletnu čepinsku veznu i zadnju liniju, nakon čega je Bajić izbio ispred vratara Kordića, koji je obranio udarac odbivši loptu do Pavičića, čije je potom poentiranje onemogućio zeleni blok. Neposredno uoči odmora domaći su stvorili priliku nakon Gregićeva ubacivanja iz lijevog kuta na prvu vratnicu, gdje je utrčao Bungić i glavom poslao loptu pokraj bližeg kuta.

U dvije minute nastavka nebesko plavi trasirali su put bodova za Vinkovce. Bajić je u 58. minuti prošao nekoliko domaćih igrača i s 25 metara, iz polulijeve pozicije, odlučio se na prizemni udarac koji je iznenadio Kordića prošavši ispod njega u lijevi kut - 0:1. Šezdesetak sekundi poslije isti je vinkovački napadač (Bajić) primio loptu u čepinskom 16-ercu te osjetio Doganovo utrčavanje iza leđa petom ga uposlivši, tako da je Doganu (pre)ostalo ubaciti loptu u mrežu kada je izbio ispred Kordića - 0:2.

Gosti su zasluženu pobjedu potvrdili u 82. minuti kada je Šarić slijeva centrirao na drugu vratnicu, gdje je dulji let lopte, pokraj statičnih Čepinčana, dočekao Bajić i glavom ju poslao u suprotni donji kut - 0:3. D.Lekšan
ČEPIN*0

CIBALIA*3(0)

ČEPIN - ŠRC “Čepin”. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 650. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar) 7. Strijelci: 0:1 Bajić (58), 0:2 Dogan (59), 0:3 Bajić (82). Žuti kartoni: Gregić, Kraljević (Čepin) i Karaula (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Kordić 5, Grgić 5,5, Bilobrk 5,5, Bungić 5,5, Goluža 6, Gregić 6,5 (od 68. Kraljević 6), Gelo 5,5 (od 80. Brezinšak -), Agatić 6, Ivić 5,5, Kundid 6 (od 63. Krstanović 6), Batarilo-Čerdić 5,5.

CIBALIA: Marijanović 7, Filipović 7, Šarić 7,5, Karaula 6,5, Pavičić 7, Tadić 6,5, Kiš 7,5, Dogan 7 (od 65. Ždinjak 6), Drena Beljo 7 (od 79. Mihaljević -), Oršolić 6,5, Bajić 8,5 (od 84. Šest -).

IGRAČ UTAKMICE: MATE BAJIĆ (CIBALIA)