PRVA ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA - 14. KOLO

BSK iskoristio remi Požege i Kaptola
Objavljeno 15. travnja, 2019.
U 14. kolu Prve ŽNL požeško-slavonske rezultati su se posložili prema željama nogometaša BSK-a iz Buka. Na požeškom travnjaku igran je derbi između Požege i Kaptola i završen je bez pobjednika, pa su Bučani, koji su slavili u 14. kolu, pobjegli Kaptolu te sustigli Požegu na tablici.

Derbi u Požegi pogotkom je otvorio Miroslav Lujić koji je na asistenciju Jušića završio lijepu akciju “crvenih”. U samoj završnici prvog poluvremena Mile Pavelić lijepo pogađa za poravnanje. Otvaranje drugog poluvremena pripalo je gostima, najprije je Valentin Pranjić pogodio za 1:2, a onda najljepši potez utakmice povlači Mirko Soldo koji s 35 metara lobom povećava vodstvo gostiju. Nije se Požega predala, ubrzo je Matej Zeba iz gužve smanjio na 2:3, da bi samo četiri minute nakon toga domaći dobili priliku za poravnanje. Iz najstrože kazne, a konačnih 3:3 postavio je precizni Nikola Miholić. Do kraja su i jedni i drugi imali svoje prigode, no mreže su mirovale i završilo je s najrealnijih 3:3.

Zanimljiv je bio i dvoboj Lipika i Dinama u borbi za plasman u MŽNL sljedeće sezone. Gosti iz Vidovaca prvi su došli do prednosti preko Janjića, no domaćin se brzo vraća u egal iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Alviž. Još brže je Lipik došao do prednosti, samo tri minute nakon poravnanja Jirasek zabija za 2:1, a onda u završnici prvog poluvremena i za 3:1. U 62. minuti Galko zabija za 4:1, što je definitivno odlučilo pobjednika, pa su gosti preko Bojića uspjeli tek ublažiti poraz. U nedjelju je BSK rutinski slavio protiv Papuka. Prevelika je razlika u kvaliteti i iskustvu za bilo kakav drugačiji ishod, iako su gosti rano poveli nakon krasne kontre koju je pogotkom zaključio mladi Ivan Šubara. To je naljutilo domaćina koji je ubacio u višu brzinu i golovima Blaškovića i Jakovljevića brzo preokrenuo. Početkom drugog dijela nova dva gola BSK-a s potpisom Blaškovića i Podobnika. Do kraja je domaćin zabio još dva pogotka za konačnih 6:1. AGM Kruna
POŽEGA       3

KAPTOL       3

POŽEGA - Rekreacijski centar, 300 gledatelja. Strijelci: 1:0 Lujić, 1:1 Pavelić, 1:2 V. Pranjić, 1:3 M. Soldo, 2:3 Zeba, 3:3 Miholić (11 m). Suci: Hrmić, Stojanović, Berger.

POŽEGA: Romić, Miler, Zeba, Janota (od 90. Brus), Miholić, Jušić (od 72. Vučetić), Lujić, Kahanek, Matanović, Kopačević, Solina (od 73. Zeljko). Trener: Željko Mitrović.

KAPTOL: Mikić, Pavelić, D. Soldo, Parmaković (od 79. Brekalo), Romštein, Pavić, V. Pranjić, T. Pranjić, M. Soldo (od 72. Novak), Darmopil, Sadilek. Trener: Krešo Poleti.
LIPIK       4

DINAMO       2

LIPIK - Gradski stadion, 100 gledatelja. Strijelci: 0:1 Janjić, 1:1 Alviž (11 m), 2:1 Jirasek, 3:1 Jirasek, 4:1 Galko, 4:2 Bojić. Suci: Dobraš, Vuković, Mik.

LIPIK: Zanetti, T. Podunavac (od 62. Gelešić), Lesičak (od 51. Bosnar), Kasapović, Macura, Kovačević, Alviž (od 65. I. Podunavac), Oršić (od 56. Galko), Miladinović, Osmanović, Jirasek (od 78. Jozipović). Trener: Ognjen Kafka.

DINAMO: Smoljo, T. Smojvir (od 72. Cvetko), Janković, D. Smojvir, Bilić, Jaroš (od 76. Tomić), Janjić (od 70. Karača), Bojić, Hruškar (od 56. Čolić), Pavić (od 14. Mirosav), Petrović. Trener: Ivo Marić.
BSK       6

PAPUK       1

BUK - Stadion Hrvatskinja, 100 gledatelja. Strijelci: 0:1 I. Šubara, 1:1 Blašković, 2:1 Jakovljević, 3:1 Blašković, 4:1 Podobnik, 5:1 Zeba, 6:1 Starčević. Suci: Stojanović, Jurišić, Pavličević.

BSK: Mazal, Mahulik (od 60. Hel), Bošnjak, Čolak, Jakovljević, Zeba, Blašković, Podobnik (od 68. Buturac), Tvrdy (od 15. Petković), Franjić, Jelić (od 65. Starčević). Trener: Josip Jakovljević.

PAPUK: Ivić, M. Šubara, Bertolan, Jakobović, Zvekić (od 83. Dalić), Samardžija, I. Šubara (od 71. Čakalić), Legac, Martinović (od 71. Šipura), Foro (od 81. Marčinković), Stipić. Trener: Valentin Raguž.
OMLADINAC       2

TIM OSVJEŽENJE       4

ČAGLIN - SRC Čaglin, 100 gledatelja. Strijelci: 0:1 Bilmez, 1:1 Ribičić, 1:2 Bulaja, 1: 3 Šporčić, 2: 3 Aračić, 2:4 Papak. Suci: S. Bošnjak, G. Bošnjak, Matošević.

OMLADINAC: Vidmar, Obradović, Ribičić, Abramović, Bradač, Metlar, Aračić, Poljaković, Rabić (od 69. Ž. Vidmar), Topalović, Brkanović (od 46. Briš). Trener: Tomislav Topalović.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Brnčić, Šimunović, J. Banožić, Novak, M. Banožić, M. Papak, Šporčić, Bulaja (od 84. I. Papak), Rotim, Bilmez. Trener: Ivo Papak.
CROATIA       0

JAKŠIĆ       3

MIHALJEVCI: Stadion Grabovac, 100 gledatelja. Strijelci: 0:1 Jakešević, 0:2 Rezo, 0: 3 Parobek. Suci: Banović, Vuković, Paun.

CROATIA: Bilić, Đogolović, Ladović, Vasić, Kavedžija (od 80 Samardžija), Kaurić, Marić, Kopjarević, Šubara, Kelebuda, Rudar (od 54. Pilić). Trener: Bernard Raguž.

JAKŠIĆ: Kadežabek, Parobek, Palameta, M. Kovačević, D. Kovačević, Begić, Penava (od 72. Kundraček, Brković, Jurić, Jakešević. Trener: Dario Pažin.