TAEKWONDO PLEMENITI TURNIR

Traje borba za reprezentaciju
Objavljeno 10. travnja, 2019.
U dvorani Sutinska vrela u zagrebačkom Podsusedu održan je taekwondo turnir pod nazivom "Plemeniti turnir Zaprešića 2019“. Turnir je ujedno bio i drugi kriterijski turnir za juniorsku reprezentaciju Hrvatske koja treba nastupiti na Europskom prvenstvu. Nastupilo je 475 natjecatelja iz 59 klubova iz Slovačke, Mađarske, Slovenije i Hrvatske, a svoje predstavnike imali su i Taekwondo klub Osijek i Sajnami iz Vinkovaca. Od članova TKD Osijek nastupili su u juniorskoj konkurenciji Ana Pešikan (-52kg), Marko Šimon (-55kg), Filip Zahirović (-59kg) i Patrik Grgić (-78kg). Ana Pešikan odradila je izjednačenu borbu s predstavnicom zagrebačke Lokomotive Francis Salomeah Knezović koju je ipak izgubila u trećoj rundi. Marko Šimon odradio je dinamičnu i taktički tešku borbu protiv neugodnog predstavnika zagrebačke Čigre Ivana Glavaša koja na kraju završava rezultatom 25:11 za Osječanina. U polufinalu sastao se s prvim nositeljem Kevina Češljara iz bjelovarskog Foxa. Bjelovarac je pobijedio, a kasnije je osvojio i zlato, dok je Marku na kraju pripala bronca. Filip Zahirović odradio je vrlo dramatičnu borbu protiv Filipa Galijanića iz zagrebačkog Jastreva. Nakon tri runde bilo je 6:4, pristupilo se i četvrtoj rundi u kojem se nije dočekao "zlatni bod", pa je pobjednik odlučen sudačkim preglasavanjem u kojem je ipak pobjedu odnio Galijanić. Četvrti osječki predstavnik Patrik Grgić osvojio je također brončanu medalju izgubivši od predstavnika drugog nositelja kategorije i kasnije pobjednika Paška Božića iz splitskog Marjana.

Vinkovački Sajnami imao je pet svojih natjecatelj(ic)a u različitim dobnim skupinama. Tako su u konkurenciji kadetkinja zlata osvojile Mia Fernbach i Marta Čopčić, dok se Valentina Plašć okitila srebrom. Kod juniora, koji su se borili za kriterijske bodove za reprezentaciju Patrik Sučić morao je predati borbu za medalju te mu je pripalo peto mjesto, a nastupio je i Fran Čopčić koji je ovaj put ostao bez plasmana. Kandidatima za juniorsku reprezentaciju Hrvatske ostaje nastup na juniorskom PH koje će se održati 15. lipnja u Splitu. K.L.