LIDERU PRIPAO DERBI KOLA

Oršolićev top i Mrkonjićev debi
Objavljeno 25. ožujka, 2019.
Cibalia je sačuvala vodeću poziciju zahvaljujući pogodcima svojih najisturenijih igrača

Cibalia je na domaćem terenu protiv Belišća opravdala status vodeće momčadi Treće HNL "Istok". U prvih desetak minuta oba su sastava igrala oprezno, opipavajući bilo protivnika. U prvu pravu priliku ušla je domaća momčad u 11. minuti, kada je u odličnoj situaciji bio Dogan, kojeg je odlično uposlio Mrkonjić, kojem je to bila prva službena utakmica u Cibalijinu dresu jer do sada nije mogao igrati zbog kašnjenja papira iz Njemačke.

Momčad Cibalije od početka susreta igrala je s dva najisturenijih, Doganom i Mrkonjićem. U 14. minuti mladi Beljo je s nekih 20 metara atraktivno škaricama pucao prema vratima Belišća, ali u ruke vrataru Staniću. Prvi put su Belišćani zaprijetili Cibaliji u 15. minuti iz slobodnog udarca, ali je na mjestu bio vratar Marijanović. Još jednu priliku imali su Belišćani u 23. minuti, ali je lopta otišla pokraj vratnice. A onda je slijedila bomba Oršolića i vodstvo Cibalije. Mladi veznjak Cibalije Marijan Oršolić primio je loptu na nekih 25 metara i poveo je metar-dva, a onda snažno opalio u lijevi gornji kut vratara Stanića, gdje je i odsjela, uz veliko veselje navijača Cibalije. Isti igrač u 30. minuti odlično je pucao iz okreta s ruba kaznenog prostora, ali je onda slijedila i odlična obrana vratara Stanića. Odličnu akciju, pravi mali slalom, izveo je i Belišćanin Filip Radovanović u 45. minuti, ali očito nije imao snage i koncentracije završiti ju i dobrim šutom. Lopta je otišla pokraj vrata. Odmah u brzoj kontri uzvratio je Dogan, ali je i njegov šut bio neprecizan.

U nastavak susreta bolje ulaze nogometaši Belišća i prvi stvaraju priliku, u 47. minuti, ali opet bez uspjeha. Najveću na utakmici gosti su imali u 53. minuti, kada je lopta nekoliko puta uzastopce upućivana prema vratima Cibalije, a onda je opalio Radovanović i kada su gledatelji već vidjeli loptu u mreži, na samoj gol-liniji stvorio se mladi Kristijan Pavičić i spasio svoju momčad od primanja pogotka. Dvojbe su otklonjene u 79. minuti, kada je uz aut-liniju Dogana uposlio Beljo, a on se nezadrživo probio skroz do šesnaesterca, gdje odlično uočava samog Mrkonjića, kojemu nakon toga nije bilo teško precizno završiti odličnu akciju. Tako je Cibalia sigurno došla do nove pobjede, s kojom je sačuvala uvjerljivo prvo mjesto na tablici.

Antun Grgić
CIBALIA*2 (1)

BELIŠĆE*0

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 300. Sudac: Jurica Culej 6 (Slatina).

Strijelci: 1:0 Oršolić (24), 2:0 Mrkonjić (79). Žuti kartoni: Kiš, Beljo, Pavičić (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: Marijanović 6,5, Pavičić 6,5, Tadić 6, Kuzmić 6, Filipović 6,5, Kiš 6 (od 59. Šarić 6), Oršolić 7,5 (od 68. Vincetić-), Mrkonjić 7 (od 83. Ždinjak-), Beljo 6, Dogan 6,5, Tustonjić 6,5

BELIŠĆE: Atanić 6, Šileš 6, Salapić 5,5, Lacković 6, Ranogajec 5,5 (od 77. Barišić-), Vinogradac 5,5 (od 66. Stupar 6), Damjanović 6, Pačar 6,5, Grafina 6 (od 70. Mandić-), Ratković 6, Radovanović 6,5

IGRAČ UTAKMICE: Marijan Oršolić (Cibalia)

16.Koprivnica*19*4*4*11*28:38*16

Raspored 20. kola (30./31. ožujka): Oriolik - Sloga NG, Slavija - Cibalia, Belišće - Čepin, Vukovar 1991 - Bjelovar, Mladost - Đakovo Croatia, Zrinski - Marsonia, Bedem - Koprivnica, Vihor - Slavonija
MEĐUSOBNE ČESTITKE STOGODIŠNJAKA
Prije početka utakmice na travnjaku stadiona Cibalije predsjednik Cibalije Mijat Kurtušić i Belišća Ivan Jurković razmijenili su poklone čestitavši jedan drugom 100 godina postojanja i djelovanja svojih klubova. Velike jubileje Belišće i Cibalia proslavljaju i obilježavaju ove godine.