A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Mursa na kraju zbrljala i ostala bez pobjede
Objavljeno 24. ožujka, 2019.
Košarkašice Murse i drugi put ove sezone imale su favoriziranu ekipu Zadra "na konopcima", ali su ponovno ostale praznih ruku. Nakon što nisu iskoristile priliku u prvom dijelu sezone u dvorani Višnjik, Osječanke su prokockale šansu za trijumf i u subotu na parketu dvorane Jug. Presudila je duža i kvalitetnija klupa Zadra, ali i neshvatljiva pogreška Osječanki kada četiri sekunde prije kraja susreta nisu išle na prekršaj (nisu bile u bonusu), nego su dopustile gošćama šut za pobjedu.

Osječanke su dobro otvorile utakmicu, u 3. minuti povele su 8:4, potom imale 10:6, no Zadranke su serijom od 8-0 okrenule na 10:14 i vodstvo nisu ispuštale do kraja prve dionice. U drugoj četvrtini Mursa je nadoknadila "minus četiri" i na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom, 38:38. Iako su domaće nakon povratka iz svlačionice bolje krenule, u 24. minuti poenima Davorke Balić povele sa 48:42, Zadranke su opet našle način kako zatvoriti najbolje osječke šuterice i preokrenuti rezultat. U posljednjih deset minuta ušlo se s pet poena prednosti za gošće (51:56), Mursa je to uspjela sustići, minut i pol prije kraja Petra Šimunić pogodila je tricu za "plus dva" (68:66), a onda drama u posljednjim sekundama. Prednost Murse anulirala je Dujić, domaće su devet sekundi do kraja susreta kod 68:68 promašile šut za vodstvo, a Nikpalj Vukorepa je četiri sekunde prije kraja pogodila za konačnih 70:68. Mursa u tim trenutcima nije bila u bonusu i bilo je logično da neka od domaćih ide na prekršaj, no one su Zadrankama dopustile šut za pobjedu.

Šteta, velika šteta, nije to bilo loše izdanje Murse, djevojke su dale sve od sebe, ali ponovno su ostale praznih ruku. Davorka Balić je "pokidanoga" koljena odigrala sjajnu utakmicu, Petra Šimunić je s 20 poena bila prvi strijelac osječkog sastava, nedostajao je još koji poen Blair i Zalin. Utakmicu je propustila Petra Lovrić, koja se prošlog kola, u Baldekinu, teško ozlijedila. Ponajbolja igračica Murse u ovoj sezoni pretkraj utakmice u Šibeniku doživjela je veliki peh, otišli su prednji križni ligamenti i pred tom je samozatajnom ali odličnom djevojkom operacija i dug oporavak.
U pretposljednjem kolu A-1 lige igrao se i slavonski derbi, u kojem je vrijednu pobjedu izborila Požega na gostovanju kod Broda na Savi (42:68). Požežanke su tom pobjedom došle na korak do devetog mjesta, koje vodi u kvalifikacije, te poslale Brod na Savi u Drugu ligu, u koju ispadaju i osječke košarkašice. I. Liović