Kultura
SVI DOGAĐAJI DVANAESTOG FESTIVALA DIONIZ ZA GRAĐANE SU BESPLATNI

Program 12. Dioniza - Igrom do tijela
Objavljeno 22. ožujka, 2019.
ĐAKOVO, 27. – 31. OŽUJKA 2019.
SRIJEDA, 27. ožujka

19.00 OTVORENJE
(CENTAR ZA KULTURU):

Predstava „Ja to (ne) mogu“ u izvedbi studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku

ČETVRTAK, 28. ožujkaSTUDENTSKE RADIONICE:

9.00 – 12.30 Neutralna maska (vodi A. Acev u DVD-u)

9.00 – 12.30 Transkulturalne tehnike, tjelesno učenje i japanski budo (vodi L. Rafolt u dvorani Sklad)

9.00 – 12.30 „Apstraktni“ kazališni jezik tijela (vodi N. Milivojević u Centru za kulturu)

Radionice za građanE
(uz prethodnu najavu):

10.40 - 13.05 Glas - govor (vodi Selena Andrić u Gimnaziji Đakovo)

10.40 - 13.05 Igrom do sreće (vodi Damir Marinić u Gimnaziji Đakovo)

PREDAVANJE ZA GRAĐANE:

17.00 NTC – jedini posao djeteta je igra (Ranko Rajović u Centru za kulturu)

STUDENTSKE RADIONICE:

14.00 – 17.00 Kratki
rezovi (vodi J. Ševo
u DVD-u)

14.00 – 17.00 Suzuki
trening (vodi N. Jensen
u dvorani Sklad)

14.00 – 17.00 Grotowski
metoda (vode E. Toneva i
T. Rodowicz u Centru
za kulturu)

PREDSTAVE
(CentAr za kulturu):

19.00 „Romeo i Julija“ (Umjetnička akademija
u Splitu)

21.30 „Neutralna maska“
(Anton Bruckner
Privatuniversitat Linz)



PETAK, 29. ožujkaSTUDENTSKE RADIONICE:

9.00 – 12.30 Neutralna maska (vodi A. Acev u DVD-u)

9.00 – 12.30 Transkulturalne tehnike, tjelesno učenje i
japanski budo (vodi Leo
Rafolt u dvorani Sklad)

9.00 – 12.30 „Apstraktni“ kazališni jezik tijela
(vodi N. Milivojević u
Centru za kulturu)

Radionice za građane
(uz prethodnu najavu):

10.40 - 13.05 Glas - govor
(vodi Selena Andrić u
Gimnaziji Đakovo)

10.40 - 13.05 Igrom do sreće (vodi Damir Marinić u Gimnaziji Đakovo)

PREDAVANJE ZA GRAĐANE:

17.00 Robotika i umjetna inteligencija mijenjaju našu budućnost (Bojan Jerbić u Knjižnici)

STUDENTSKE RADIONICE:

14.00 – 17.00 Kratki rezovi
(vodi J. Ševo u DVD-u)

14.00 – 17.00 Suzuki
trening (vodi N. Jensen
u dvorani Sklad)

14.00 – 17.00 Grotowski
metoda (vode E. Toneva i T. Rodowicz u Centru za kulturu)

PREDSTAVA
(CENTAR ZA KULTURU):

19.00 „Životinjska farma“ (Freiburger Schauspielschule, Freiburg)

SUBOTA, 30. ožujkaSTUDENTSKE RADIONICE:

9.00 – 12.30 Neutralna maska (vodi A. Acev u DVD-u)

9.00 – 12.30 Transkulturalne tehnike, tjelesno učenje i
japanski budo (vodi Leo Rafolt
u dvorani Sklad)

9.00 – 12.30 „Apstraktni“ kazališni jezik tijela (vodi N. Milivojević u Centru za kulturu)

PERFORMANS:

13.00 „Konj sinjski“ Stipe Gugića (u Centru za kulturu)

OKRUGLI STOL:

16.00 Tijelo u izvedbi: suvremene perspektive (u Knjižnici)

STUDENTSKE RADIONICE:

14.00 – 17.00 Kratki rezovi (vodi J. Ševo u DVD-u)

14.00 – 17.00 Suzuki trening (vodi N. Jensen u dvorani Sklad)

14.00 – 17.00 Grotowski metoda (vode E. Toneva i T. Rodowicz u Centru za kulturu)

PREDSTAVA (CENTAR ZA KULTURU):

19.00 „Adam i Eva“ (Akademija umetnosti Novi Sad)

NEDJELJA, 31. ožujka9.00 – 11.00 Prezentacije radionica (Centar za kulturu)

IZLOŽBA:

12.00 “Razgovorljive slike” - izložba ilustracije i animacije studenata Akademije za umjetnost i oblikovanje u Ljubljani (Kući Reichsmann, Ulica pape Ivana Pavla II. 10.)

PERFORMANSI:

13.30 „Tijelo migranta“ studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku (Kući Reichsmann, Ulica pape Ivana Pavla II. 10.)

17.30 „De profundis“ Mie Elezović (Kući Reichsmann, Ulica pape Ivana Pavla II. 10.)

PREDSTAVA
(CENTAR ZA KULTURU):

19.00 „Brko ili krv nije voda“ (Akademija dramskih umjetnosti Zagreb)

SVEČANOST
ZATVARANJA FESTIVALA
(U CENTRU ZA KULTURU):

20.30 Predstava „Vreća puna taskova“ u izvedbi studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku

KONCERT KRANKŠVESTERA
(u Rock baru King)
Možda ste propustili...

ZATVARANJE DUBROVAČKIH LJETNIH IGARA

Glazbena poslastica za kraj 70. igara

"SJEĆANJE NA BUDUĆNOST" PREMIJERNO NA 70. IGRAMA

Mogu li i kako Igre odgovoriti izazovima sadašnjice?

"SVE MOJE BOJE ZA TEBE" PETRE UŠALJ U ZADRU

Oslikavanje lica i tijela kao terapija

Najčitanije iz rubrike
DanasTjedan danaMjesec dana