PRVA ŽNL VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

Sladorana je sad Radnički!
Objavljeno 13. ožujka, 2019.
Vodeći dvojac do pobjeda na gostovanjima, raspoloženi Dario Jakšić na proljetnoj premijerio zabio četiri pogotka za Zrinski
Zimska stanka je završila i za klubove koji se natječu u Prvoj nogometnoj ligi Vukovarsko-srijemske županije. Tijekom stanke bilo je dosta promjena, odlazaka i dolazaka, kako igrača tako i trenera, a jedan je klub čak promijenio i - ime. Radnički nogometni klub Sladorana iz Županje promijenila je ime, točnije vratila je staro i sad se zove NK Radnički.

Na ovogodišnjoj proljetnoj premijeri iznenađenje u Gradištu gdje su nogometaši Bršadina ostvarili minimalnu pobjedu od 2:1, premda je favorizirani domaćin vodio 1:0. Pogodak za vodstvo Slavonca zabio je njihov najbolji strijelac Velimir Blažević u 17. minuti i činilo se da utakmica ide očekivanim tijekom. No, pred kraj prvoga dijela gosti su izjednačili s bijele točke, a precizan je bio Vladimir Čalić, a onda u 80. minuti šok za domaćina, Đorđe Kovačević postigao je pogodak za 1:2 i pobjedu Bršadina. Vodeći dvojac Dilj i Borinci, po svoj prilici i jedini kandidati za prvo mjesto na tablici, nastavili su po starom te su ostvarili gostujuće pobjede. Vodeći Dilj slavio je u Iloku protiv Fruškogorca s 2:1, gosti su poveli u 38. minuti preko Marka Terzića, a isti je igrač u 60. povisio na 0:2. U 85. minuti domaćin je smanjio pogotkom Josipa Pole. Drugoplasirani Borinci slavili su u Soljanima, na travnjaku s kojega malo tko od gostiju odnosi bodove. Poveli su nogometaši Slavonije u 33. minuti preko Tomislava Stibe i držali taj rezultat do pet minuta prije kraja susreta, a tad je uslijedio veliki preokret. Prvo je u 85. minuti izjednačio Mihael Bručić, a pobjedu gostima donio je Stjepan Petrovečki u 90. minuti utakmice.
Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarili su nogometaši Zrinskog protiv Slavonca iz Komletinaca (5:1). Momčad Marija Đurkovića izdržala je 13 minuta bez primljenog pogotka, a onda je uslijedila kanonada. Mrežu gostiju načeo je Dario Jakšić, koji je u prvom proljetnom kolu bio iznimno raspoložen, pa je do kraja utakmice zabio još tri pogotka, ukupno četiri. U 29. minuti Naglić je povisio na 2:0, a do kraja Jakšić show. Matirao je gostujućeg vratara Gotovca u 38., 60. i 70. minuti, a u međuvremenu je Krajčir (48‘) zabio za Slavonac K. A. Grgić

SLAVONIJA       1 (1)

BORINCI       2SOLJANI - Igralište NK Slavonija. Filip Damjanović (Đeletovci). STRIJELCI: 1:0 Stiba (33), 1:1 Bručić (85), 1:2 Petrovečki (93).

SLAVONIJA: Poje, Bušić, Kalistović, Tufegdžić, Mičanović, Lazar, Janjić (od 87. Maršalko), Stiba, Lamešić (od 79. Jokić), Gvozdić, Josipović. Trener: Bruno Ešegović

BORINCI: Da. Prišćan, Netinger, Bručić, Do. Prišćan, Petrovečki, Novoselac, Babić, Čurić, Dumbovečak, Culej (od 46. Merkaš), Ileković.
TOMISLAV       1 (1)

VRBANJA       0

CERNA - Igralište “Goran Šimunac”. Sudac: Tomislav Šiklić (Županja). STRIJELCI: 1:0 Stepić (27).

TOMISLAV: Da. Kuterovac, Boričić (od 77. Krezo), D. Cindrić, Zirdum, Šimunac, M. Cindrić (od 83. Zečević), Strukar, Đurić (od 76. Rajković), Križak, Do Kuterovac, Stepić.

VRBANJA: Purić, Iljić, Kalistović (od 64. Lukić), Sučić, Brkić, F. Zadro, Ugljarević (od 46. Šer), Ždravac, Tursunović, Nikoljača (od 85. Zovak), Hasanbašić.
HAŠK-SOKOL       1 (1)

VI.MATIJEVIĆ       0STARI JANKOVCI - Igralište “Gatina”. Sudac: Bruno Škrobo (Otok). STRIJELCI: 1:0 Jurić (45).

HAŠK-SOKOL: Morovičanin, Šimunović (od 37. Kujadin), Jurišić, M. Lučić, Majstorović, Jurić, Šimunović, Šitum (od 84. Petrušić), Mitrović (od 63. Lazanin), D. Lučić (od 88. Poljak), Jakovljević (od 75. Mamić).

VIDOR-MATIJEVIĆ: Vasiljević, Petrović (od 69. G. Lošić), S. Vujasinović, Mustapić, Čujo, Kovačević, M. Vujasinović, Jovanović, Vezirović (od 7. Grujić), Gašić (od 72. Kuternik), Škorić (od 46. Manolović).
SLAVONAC (G)       1 (1)

BRŠADIN       2 (1)GRADIŠTE - Igralište LJese. Sudac: Stjepan Barnjak (Otok). STRIJELCI: 1:0 V. Blažević (17), 1:1 Čalić (45-11m), 1:2 Kovačević (80).

SLAVONAC (G): Starčević, Josipović, Čolakovac (od 58. Đipić), Mikulić, Spajić, Bule, M. Blažević (od 72. Ilijanić), Perak, Ilić, Hodak, V. Blažević.

BRŠADIN: Lagundžin, D. Vajić, Jurišić (od 89. Milinković), Vukelić, Nićin (od 90. Nagy), Čalić, Radovanović (od 82. Ćirić), B. Vajić, Popović, Pejin, Kovačević.
RADNIČKI       3 (3)

MLADOST       1 (0)ŽUPANJA - Igralište NK Radnički. Sudac: Nemanja ostojić (Vukovar). STRIJELCI: 1:0 Tulumović (35), 2:0 Tulumović (37), 3:0 Lukačević (40-11m), 3:1 Da. Lajtman (67).

RADNIČKI: M. Ošolić, B. Bukva, Čavlović, Pejaković (od 85. L. Lukačević), Jozić (od 57. Oreč), E. Bukva, Komljenović, B. Lukačević (od 83. Spajić), L. Oršolić (od 72. Ružić), Matić, Tulumović (od 57. Leutar).

MLADOST: Čičić, Marošević, Kajfeš (od 46. Šrajer), Kockarević, F. Lajtman, Ćuk, Da. Lajtman, Do. Lajtman (od 46. Marinić), Haluška, Blekić, Zubić.
ZRINSKI       5 (3)

SLAVONAC (K)       1 (0)BOŠNJACI - Igralište NJivice. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). STRIJELCI: 1:0 Jakšić (13), 2:0 S. Naglić (29), 3:0 Jakšić (38), 3:1 Krajčir (48), 4:1 Jakšić (60), 5:1 Jakšić (70).

ZRINSKI: I. Lešić, Čolić, L. Lešić, Džafić, Kurilj, Jakšić (od 71 Fehratović), Babogredac (od 61. Vidović), S. Naglić, J. Naglić (od 80. Bagarić), Prgić, Nospak (od 75. Mišić).

SLAVONAC (K): Gotovac, I. Đoić (od 73. Cvijanović), P. Mesić, Pavičić (od 46. Šer), Zec (od 83. S. Mesić), Drmić (od 46. Marinović), Krajčir, T. Đoić, Martinković, Komljenović, Martolović.
BORAC       1 (0)

NEGOSLAVCI       1 (0)DRENOVCI - Igralište Istrev. Sudac: Mate Dujmić (Vinkovci). STRIJELCI: 1:0 Lovrić (58), 1:1 Grumić (61).

BORAC: Geljić, Miličević, Stojanović, Vertu, Romanić (od 50. Kalistović), Lovrić, Rusi, Ketanović, Mandić (od 79. Lipinčić), Glubović, Šahmanović.

NEGOSLAVCI: Đukić, Šekuljica, Lukić, Vidaković, Grumić, Dević, Vučinić, Lacmanović (od 75. Petković), Ćora (od 54. Vojnović), Mišić, Erić.
FRUŠKOGORAC       1 (0)

DILJ       2 (1)

ILOK - Igralište “Tomislav Bošnjak”. Sudac: Dino Zrno (Otok). STRIJELCI: 0:1 Terzić (38), 0:2 Terzić (60), 1:2 J. Pole (85).

FRUŠKOGORAC: G. Knežević, A. Pole, Čolak (od 46. Jurina), Ljubić, Puđa, Đaković (od 80. Ćorić), Tadić, Faletar (od 46. Rimar), M. Poje, Finta, J. Pole.

DILJ: Kelava, Ilić, Radić, Čulo, I. Bošnjak (od 86. Bosančić), Stanić, Terzić (od 88. Bajtal), Markanović (od 46. Pavličić), Rožić, Dogan (od 73. Hibeljić), E.M. Bošnjak (od 88. Dadić).