A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Kad se lomila utakmica, Balić je preuzela odgovornost i gurnula Mursu prema pobjedi
Objavljeno 10. ožujka, 2019.

Košarkašice Murse ostvarile su treću prvenstvenu pobjedu i pokazale da ipak znaju dobiti i neku drugu ekipu, a da to nije Brod na Savi! U susretu 19. kola A-1 lige u osječkoj dvorani Jug "mursašice" su u nedjelju pobijedile sastav Plamen Požege sa 72:70 i na taj način produžile nadu da se ipak mogu dokopati devetog mjesta na tablici koje vodi u kvalifikacije za ostanak u prvoligaškom društvu. Mursa je trenutačno 11 sa skorom od 3-16, a toliko poraza i pobjeda ima i deseta Požega, dok im deveti Podravac (4-15) bježi jednu pobjedu.

Požežanke su bolje otvorile utakmicu u dvorani Jug, osovina ekipe Dunbar/Smelser dobro je funkcionirala i osječka obrana nije se mogla nositi s njima pod obručima, ali i s distance, pa su gošće nakon minutu igre već imale 0:5. Obrana se nije najbolje snašla, a kod domaćih ni napad nije najbolje fukcionirao, pa su Požežanke nakon četiri i pol minute igre imale devet poena viška (7:16). No, od pete minute Osječanke su počele hvatati ritam i stizati prednost da bi na kraju prve četvrtine imale samo poen zaostatka (19:20). U utakmici protiv Požege zaigrala je i Davorka Balić, koju čeka operacija križnih ligamenata, no iskusna osječka košarkašica stisnula je zube i s posebnom "nanogicom" odigrala susret, a koliko Davorka vrijedi Mursi vidjelo se u samoj završnici kada je povukla svoju ekipu do pobjede...

Na otvaranju druge četvrtine Mursa je i prvi put povela (21:20) te stalno održavala prednost od nekoliko poena, da bi u 17. minuti imala i osjetnijih "plus pet" (35:28). Ipak, Požežanke su na odmor otišle s poenom viška (37:38), da bi domaće drugi dio otvorile sa 7-0 (44:38) i činilo se da su napokon uhvatile pravi ritam i idu prema pobjedi. No, bio je to tek početak drame, u nastavku su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, da bi Požežanke u 36. minuti povele 68:61 i činilo se da je sve gotovo. No, onda je na scenu stupila Davorka Balić i krenuo je preokret. Davorka je ubacila sedam poena i gurnula Mursu prema trećoj prvenstvenoj pobjedi te ostavila nadu da se Osječanke ipak mogu nekako spasiti od izravnog ispadanja. Davorka je bila ključ pobjede, a najefikasnija u domaćim redovima ponovno je bila Petra Šimunić s 20 poena. I. Liović