BOKSAČKI KLUB OSIJEK

Luka Tolj novi kadetski prvak, Pratljačić na EP-u
Objavljeno 6. ožujka, 2019.
Na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za mlađe uzraste u Zagrebu Boksački klub Osijek dobio je državnog prvaka. Titulu kadetskog prvaka osvojio je Luka Tolj. U kategoriji do 65 kg Luka je u drugoj rundi tehničkim nokautom pobijedio Roka Vuka iz splitskog BK Salona. Osim prvaka Tolja u Zagrebu se posebno iskazao i Mate Jukić. U konkurenciji mlađih kadeta do 38,5 kg debitirao je na državnom prvenstvu i odmah osvojio titulu viceprvaka Hrvatske. Mate je u četvrtfinalu i polufinalu stigao do pobjede nakon prekida u drugoj rundi, a u finalu je u vrlo izjednačenoj borbi izgubio na bodove od dvostrukog državnog prvaka, Puljanina iz BK Arena Lucasa Mirkovića, koji je na kraju proglašen i najboljim boksačem Hrvatske u uzrastu mlađih kadeta. Luka i Mate tako su dokazali da se ne treba brinuti za budućnost osječkog boksa. A sadašnjost pripada Zvonimiru Rebolju i još jednom Luki, Pratljačiću, koji je pozvan u mlađeseniorsku (U-22) reprezentaciju za nastup na Europskom prvenstvu toga uzrasta u ruskom Vladikavkazu. EP će se održati od 7. do 18. ožujka, a Pratljačić je u pratnji svoga trenera Mateja Matkovića jučer otputovao u Zagreb, odakle će odletjeti u Rusiju, gdje će Hrvatsku zastupati šest boksača. Osječanin Pratljačić nastupit će u superteškoj kategoriji (+ 91 kg). K.L.