VALENTINOVO KUP U TUZLI

MAX-u 11, a “akademičarima” pet odličja
Objavljeno 20. veljače, 2019.
U dvorani Mejdan u Tuzli održano je međunarodno karate natjecanje Valentinovo 2019. Okupilo se čak 1060 natjecatelja iz 96 klubova i sedam država. U tako brojnoj konkurenciji nastupili su i članovi Karate akademije Osijek i sve istaknutijeg KK MAX iz Ivankova. "Akademičari" su osvojili pet medalja. U katama za cicibane Gabrijel Nemet osvojio je prvo mjesto, a Lana Husnjak kod djevojčica bila je treća. U borbama Bartol Klanac bio je drugi u kategoriji do 38 kg za dječake do devet godina. Greta Klanac bila je treća u kategoriji do 54 kg za djevojčice do 13 godina, kao i Chiara Majić u konkurenciji djevojčica do 11 godina do 32 kilograma. Korak do medalje ostali su Domagoj Matković, Patrik Ifko, Mihael Mikolin i Karla Karačić.

Na istom natjecanju Karate klub Max nastupio je s deset natjecatelja u 12 kategorija, a osvojili su 11 odličja, jedno zlato, četiri srebra i šest bronci. Zlatno odličje osvojila je Petra Dogan, srebra su pripala Lani Kockarević, Petri Dogan, Luki Požegi i Luki Žgeli, a bronce su pripale Ružici Vukić, Emanueli Kockarević, Mateju Tisuckom, Leonu Vukoji, Evi Požegi i Luki Žgeli. Nastupio je i Marko Jurić, koji je u neizvjesnoj borbi izgubio u prvom kolu. K.L.