JUNIORSKA LP

Mladi dinamovci penalima u osminu finala
Objavljeno 20. veljače, 2019.
Juniori zagrebačkog Dinama plasirali su se u osminu finala Lige prvaka zahvaljujući pobjedi protiv moskovskog Lokomotiva nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca s ukupnih 6:5 (1:1, 1:0). Junak pobjede Dinama bio je vratar i kapetan momčadi Dinko Horkaš, koji je u raspucavanju s bijele točke obranio udarac Germana Osnova, a u zagrebačkoj momčadi bilo je precizno svih pet izvođača. U susretu igranom pred otprilike 1000 gledatelja na pomoćnom stadionu "Hitrec Kacian" Dinamo je poveo u 13. minuti pogotkom Leona Šipuša. Dinamov vratar Dinko Horkaš u 71. minuti obranio je kazneni udarac Titkovu. U trećoj minuti sudačke nadoknade Fajzulin je nakon loše reakcije kompletne Dinamove obrane izjednačio na 1:1 pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. U njima su ipak bili uspješniji mladi igrači Dinama, čiji su mogući suparnici u osmini finala (12. i 13. ožujka) vršnjaci Ajaxa, Atletico Madrida, Real Madrida, Barcelone, Hoffenheima, Liverpoola, Manchester Uniteda i Porta. H