PRIJATELJSKA UTAKMICA KOŠARKAŠA

Brokeri sinoć protiv Kapošvara nisu bili u željenom izdanju
Objavljeno 19. veljače, 2019.
Stanku u prvenstvu košarkaši s Drave koriste i za odigravanje prijateljskih utakmica. Momčad Domagoja Kujundžića odigrat će ih tri u tjedan dana, a prvi suparnik bio je dvanaestoplasirani sastav mađarskog prvenstva. No Kapošvar se jučer u Gradskom vrtu predstavio u puno boljem svjetlu od domaćina, koji je posebno zakazao u prvom poluvremenu. Gosti su u 18. minuti imali i najveću prednost od 26 poena (19:45). Nakon toga Osječani se ipak malo popravljaju, dvije minute uoči odlaska na odmor, te prvih pet u trećoj dionici nisu dopustili Mađarima da postignu koš. Domaćin je imao seriju od 11:0, ali gosti su nakon toga ipak sve držali pod kontrolom. Na kraju je bilo 55:72 (15:20, 10:25, 17:15, 13:12). Vrijednosnice Osijek igrale su u sastavu: Kujundžić, Ihring 15, Mandić, Maskaljević, Bačić, Dmitrović 2, Perić 6, Abu 14, šango 5, Vrkić 7, Gospić 6. Kod pobjednika, Ubilla i Baki zabili su po 11 poena. U petak košarkaši s Drave imaju novu provjeru, u Gradski vrt stiže Pečuh (17.30). N. B.