DVORANSKO PH ZA MLAĐE JUNIORE

Osječkim atletičarima pet medalja
Objavljeno 18. veljače, 2019.
Mlađi juniori i juniorke Slavonija-Žita osvojili su pet medalja na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za taj uzrast, koje se u organizaciji AK-a Agram održalo u Zagrebu. Osječani su ovaj put ostali bez naslova, okitili su se s dva srebra i tri bronce, od čega su tri medalje bile u pojedinačnoj konkurenciji, a dvije u štafetama.

Zanimljivo, sva tri odličja u pojedinačnoj konkurenciji osječki su atletičari osvojili u skoku u dalj. U konkurenciji mlađih juniora drugo je mjesto osvojio Filip Medić sa 6,54 m, Arian Getto bio je treći sa 6,42, a kod djevojaka srebro je izborila Jana Pranjić (5,45). Obje štafete 4 x 400 m osvojile su brončane medalje. Mlađi juniori su do trećeg mjesta na postolju stigli s vremenom 3:38.39 te za to su zaslužni Ivan Branković, Mislav Škrtić, Franko Salaj i Arian Getto, a broncu mlađih juniorki istrčale su Jana Pranjić, Iva Akmadžić, Petra Mauk i Melani Bosić (4:01,25).

Od ostalih nastupa Mislav Škrtić zauzeo je četvrto mjesto na 400 m (52.67), kao i Petra Šešum u skoku s motkom (2,60). Na peta su se mjesta plasirali Lorena Faktor, i to na 60 m prepone (9.0 - mjereno ručno) te u skoku u dalj (5,27), Barbara Paravac u skoku s motkom (2,40), kao i Karlo Salaj u istoj disciplini kod ml. juniora (3,00). Jana Pranjić bila je šesta na 60 m prepone (9.2 - mjereno ručno), Melani Bosić sedma na 60 m (8.05), Arian Getto osmi na 60 m (7.51), Filip Medić deveti na 60 m prepone (9.32), a 11. mjesta zauzeli su Franko Salaj na 60 m (7.68) i Ivan Branković na 60 m prepone (9.42).

Od ostalih slavonskih atletičara na 800 m Luka Martinović (Marsonia, 2:09.35) bio je šesti, Bruno Tompa 16. (MK Hrvatski sokol, 2:23.25), na 400 m Roko Šalić je bio 23. (MK Hrvatski sokol, 1:05.37), a na 60 m Rea Divjanović 30. (Marsonia, 8.62).

U dvorani na Zagrebačkom velesajmu "pala" su i tri hrvatska dvoranska rekorda. Na 60 m prepone Stjepan Cik je s 8.05 postavio novi mlađejuniorski najbolji rezultat, kao i Ana Brkljačić u bacanju kugle od 3 kg (16,02), a David Livada na 800 m s 2:07.86 postavio je novi kadetski rekord. Najuspješniji klub prvenstva bio je Zagreb sa šest zlata i četiri srebra, ispred splitskog ASK-a (četiri zlata, šest srebra i tri bronce) te zagrebačkog Agrama (četiri zlata, pet srebra, šest bronci).