SENIORSKO PRVENSTVO BALKANA

Horvatu srebro u Istanbulu
Objavljeno 18. veljače, 2019.
Hrvatski atletičari osvojili su šest medalja na Dvoranskom seniorskom prvenstvu Balkana koje se održalo u Istanbulu. Jedan od osvajača bio je i Ivan Horvat u skoku s motkom, koji ipak neće previše biti sretan zbog toga. Razlog nije činjenica da se radi “samo” o srebru, nego zato što je preskočio 5,30 m, a cilj mu je bio 5,65, koliko iznosi norma za Dvoransko europsko prvenstvo, a za čije mu je dostizanje ostala još jedna prilika. Naslov prvaka Balkana osvojila je muška štafeta 4x400 m s novim dvoranskim rekordom Hrvatske 2:13.99 u sastavu Mateo Parlov, David Šalamon, Gabrijel Stojanović i Mateo Ružić. Sve četiri bronce uzele su atletičarke, Lucija Pokos na 400 m (54.59), Ana Šimić u skoku u vis (1,90 m), Paola Borović u troskoku (13,38 m) i štafeta 4x400 m s novim dvoranski rekordom Hrvatske 3:43.45 u sastavu Lucija Pokos, Ida Šimunčić, Veronika Drljačić i Kristina Dudek. Na 1500 m Katarina Vukančić istrčala je dvoranski rekord za mlađe seniorke 4:29.73 osvojivši peto mjesto. G.R.