EUROPSKA NOGOMETNA LIGA

BATE iznenadio i pobijedio Arsenal
Objavljeno 15. veljače, 2019.
Od 15 utakmica šesnaestine finala Europske lige odigranih u četvrtak samo su tri utakmice završene pobjedom domaćina. Jedna od tih bila je slavlja Viktorije Plzen protiv Dinama, a na isti način, preokretom u drugom poluvremenu do 2:1 prednosti stigao je i Club Brugge Ivana Leke protiv RB Salzburga, u čijim je redovima cijeli susret odradio Marin Pongračić. Za treću pobjedu domaćina pobrinuo se BATE Borisov, koji je iznenadio neuvjerljivi Arsenal te pogotkom Draguna (45) stekao minimalnu, ali vrijednu prednost pred uzvrat na Emiratesu. Dodatne brige menadžeru "topnika" Emeryju donijelo je isključenje napadača Lacazettea, koji će tako propustiti revanš. Priliku za gostujuće slavlje propustio je Eintracht Ante Rebića, koji je remizirao 2:2 kod Šahtara, iako je imao igrača više od 11. minute, a hrvatski je reprezentativac odigrao cijeli susret. Punu minutažu odradio je i Ivan Perišić u 1:0 pobjedi Intera kod bečkog Rapida, kao i Mateo Kovačić, čiji je Chelsea s 2:1 prošao gostovanje u Malmöu. Filip Krovinović zaigrao je od 81. minute u 2:1 pobjedi Benfice kod Galatasaraya, dok je Ivan Fiolić u remiju Genka kod praške Slavije sudjelovao do 57. minute.

Rezultati prvih utakmica šesnaestine finala Europske lige: Galatasaray - Benfica 1:2, BATE Borisov - Arsenal 1:0, Lazio - Sevilla 0:1, Olympiacos - Dynamo (K) 2:2, Rennes - Betis 3:3, Krasnodar - Bayer 0:0, Slavia Prag - Genk 0:0, Rapid Beč - Inter 0:1, Sporting - Villarreal 0:1, Celtic - Valencia 0:2, Šahtar - Eintracht 2:2, Malmö - Chelsea 1:2, Zürich - Napoli 1:3, Club Brugge - RB Salzburg 2:1. G.R.