KARATE

Luka Lovković zlatni u Ivanić Gradu
Objavljeno 13. veljače, 2019.
U Ivanić Gradu je održan međunarodni karate turnir Kup Mladosti koji je bio jedan od kontrolnih turnira pred nastup na Prvenstvu Hrvatske za mlađe uzraste. Na tom natjecanju svoje predstavnike poslali su i osječki karate klubovi Esseker i Karate Akademija, a u oba kluba stigle su nove kolajne. Od Essekera odličan rezultat ostvario je najmlađi borac Luka Lovković u kategoriji mlađih učenika do 34 kg koji je s tri ostvarene pobjede osvojio prvo mjesto. Mlađi kadet Petar Gudelj nije uspio ući u finale kategorije do 57 kg, ali je u repasažnoj borbi ipak stigao do medalje osvojivši treće mjesto. Petar je bio treći i u kategoriji kadeta do 57 kg. Članovi Karate Akademije Osijek osvojili su četiri medalje. Drugo mjesto kod mlađih učenika do 38 kg osvojio je Bartol Klanac koji je bio brončani i do 38 kg. Broncama su se još okitili Greta Klanac i Karla Karačić, koje su nastupile u konkurenciji mlađih kadetkinja do 55 kilograma.

Također, proteklog vikenda Osijek i Slavonija bili su zastupljeni na Europskom prvenstvu za mlađe uzraste u danskom Alborgu. Na žalost, hrvatski tabor, kao i druge reprezentacije, poharala je bolest. Najvjerojatnije je riječ o crijevnoj virozi, pa su članovi kata tim Essekera Dino Adamović, Patrik Kokić i Ivor Premec pod temperaturom odradili svoj nastup. Kao i Matija Relić iz Virovitice koji je nastupio u katama za kadete. K.L.