A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Mursu u Istri uništila Vinkovčanka & CO
Objavljeno 11. veljače, 2019.
Košarkašice Murse u Istru su otišle pune samopouzdanja, no doživjele su prizemljenje u pulskoj dvorani Pattinaggio. Ekipa Pule je u 16. kolu A-1 lige bez pol muke slomila Osječanke i upisala uvjerljivu pobjedu od 96:72.

Da će "mursašice" teško do senzacije, bilo je jasno već nakon prvih par minuta igre, domaće su na krilima Maje Ramljak, Anje Perko i Katarine Trehub lako izlazile na kraj s osječkom obranom, koja nije našla način kako zaustaviti taj trojac. Nakon prvih deset minuta igre, Pula je imala prednost od 16 poena (33:17), a onda je do kraja utakmice samo odrađivala posao i čuvala razliku. Druga četvrtina bila je izjednačena, a nakon povratka s odmora, Mursa je ponovo "pala". Ta treća četvrtina njihova je rak-rana, a drukčije nije bilo ni u Puli, što su domaće iskoristile i još samo malo povećale prednost za uvjerljivu pobjedu.

Može se reći kako je Slavonkama u Istri "presudila" Slavonka. To je Vinkovčanka Katarina Trehub, koja je odigrala još jednu fantastičnu utakmicu. Nije bila najefikasnija igračica u svojoj ekipi, ali je Mursu ispratila s tirple-double učinkom od 20 poena, 11 asistencija i 15 skokova. Doista sjajno, a odlično su ju pratile Ramljak (28 poena) te Simović (15) i Perko (13). Mursu je pak predvodila Amerikanka Bryesha Blair s 20 poena, Ksenija Šarlija ubacila je 11 poena i imala 12 skokova, nažalost ostale nisu bile na potrebnoj razini da bi se ugrozio favorizirani sastav Pule.

Puljanke su nakon subote napravile korak naprijed i s omjerom od 12 pobjeda i četiri poraza zauzimaju treće mjesto na prvoligaškoj tablici, a Mursa je i dalje pri dnu, sa samo dvije pobjede i 14 poraza. Isti učinak, od dvije pobjede i 14 poraza, imaju još dva slavonska predstavnika u A-1 ligi - Požega i Brod na Savi. Požežanke su u 16. kolu priredile iznenađenje i kod kuće pobijedile ekipu iz gornjeg dijela tablice, Zadar (80:74), a Brod na Savi u svom je Vijušu izgubio s uvjerljivih 44:85 od Medveščaka.I. Liović