Autoglas
ZBOG NJIH NEMA ODUSTAJANJA NA NAJZAHTJEVNIJOJ UTRCI

Goodyearove gume stigle su do cilja
Objavljeno 5. veljače, 2019.
Rally Dakar koji se ove godine održao u Peruu pokazao se kao jedan od najzahtjevnijih dosad jer se čak 70 posto utrke odvijalo na pješčanoj podlozi. Na 5000 kilometara dug put uputilo se više od 330 kamiona, automobila i motocikala. Ekipa Petronas De Rooy s Gerardom De Rooyem, dvostrukim pobjednikom Dakara i pobjednikom utrke Africa Eco 2018, u klasi kamiona osvojila je treće mjesto, a odličan uspjeh među prvom desetoricom postigli su i svi drugi članovi ekipe. Ekipu su činila četiri trkaća kamiona Iveco Powerstar, koja su pješčani teren svladavala na standardnim terenskim gumama Goodyear 375/90R22,5 Offroad ORD, a njihovi servisni kamioni imali su ugrađene gume OMNITRAC za kombiniranu upotrebu. Da se Goodyearove teretne gume zbog svoje izdržljivosti mogu nositi i s najtežim izazovima, dokazuju postignuti rezultati, a i podatak da je ekipa De Rooy bila jedina koja je na cilj stigla sa svim svojim kamionima.M.Bu.