KOŠARKAŠKA LIGA KADETA

Akademičari preokretom do premijernog slavlja
Objavljeno 18. siječnja, 2019.
Kadeti Košarkaške akademije Osijek igraju svoju debitantsku sezonu u Jedinstvenoj hrvatskoj ligi. Do prve pobjede nisu morali dugo čekati, stigli su do nje već u drugoj utakmici. Na startu prvenstva, mladi Osječani (rođeni 2002. i mlađi) uvjerljivo su poraženi od Zadra (41:80), ali su tri dana poslije imali popravni ispit, koji su na kraju i uspješno položili. Momčad Zvonimira Tucakovića, koji je ovaj put bio sam na klupi (Goran Kramarić bio opravdano odsutan), preokretom je uspjela svladati zagrebački Bosco, koji je sve do 25. minute izgledao kao sastav koji će bez problema odnijeti bodove iz SD-a Jug. Dok je protiv Zadra na premijeri bila očita prisutnost treme, ona je košarkaše s Drave nepotrebno držala i cijelo prvo poluvrijeme druge utakmice, u kojoj su domaćini na kraju pokazali i dva lica. Ono lošije, "mlitavije", viđeno je u prvom poluvremenu, u kojemu su gosti bez problema kontrolirali utakmicu i stanje na semaforu. Dvoznamenkasta prednost bila je konstantna, a najveće vodstvo Bosco je imao u 25. minuti (34:48). No već u tim trenutcima bilo je vidljivo da je u nastavak ušla skupina igrača koja je spremna skupo prodati kožu i napraviti preokret. Agresivniji pristup natjerao je Zagrepčane na seriju pogrešaka, zaostatak se počeo topiti, a kada je najbolji igrač utakmice Petar Kozić u 35. minuti pogodio tricu za prvo vodstvo (58:57), bilo je jasno da će se na kontu upisati i prva pobjeda. Veliko je to ohrabrenje za KA Osijek, koju u 3. kolu u nedjelju čeka prvo gostovanje kod zagrebačke Cedevite.N.B.
KA OSIJEK       73

BOSCO       65

OSIJEK - SD Jug. Gledatelja: 30.

KA OSIJEK: Kurepa, Jurić, Novak, Mavretić, Kozić 35 (10-14), Galović, Lendić 3 (1-2), Mlinarević 7 (2-6), Vojedilov 3 (3-6), Miškić 13 (1-2), Gerber 12 (4-6), Raštegorac.

BOSCO: Juroš 11 (1-1), Mršić 18 (2-5), Musa 8 (1-4), Sekulić 13 (5-9), Šarić, Lončar 7 (2-8), Puljiz, Surla, Husinec 3 (1-4), Bulić 5 (1-2), Budimlija.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 15:21, 12:17, 18:15, 28:12