ZAOSTALA UTAKMICA 3. KOLA PRVE HRL

Trenerici za rođendan
darovali važnu pobjedu
Objavljeno 9. siječnja, 2019.
Rukometašice Osijeka pobjedom su krenule u 2019. godinu i tako na najljepši način čestitale rođendan svojoj trenerici Jeleni Crnov. U zaostalom susretu 3. kola Prve hrvatske lige rukometašica Osječanke su uvjerljivo svladale Zamet, sa 28:20, i tako upisale prve bodove na svom terenu. Veliku ulogu u slavlju domaće ekipe imala je povratnica u ŽRK Osijek Dora Lacković, koja je s osam pogodaka bila i najefikasnija igračica susreta.

Domaće su rukometašice u derbi začelja ušle bolje od Riječanki, koje su imale samo jedno vodstvo, u 4. minuti za 2:1. Sve ostalo bilo je uglavnom na strani Osječanki, koje su s tri pogotka u nizu Lacković u 10. minuti povele sa 4:2. Dobro je funkcionirala domaća obrana u tim trenutcima, a u napadu je lopta brzo kružila, pa su igračice Jelene Crnov bez većih problema dolazile u čiste situacije za udarac. U 16. je minuti Osijek stekao najvećih "plus četiri" (7:3), navevši gostujuću trenericu Adrijanu Prosenjak na minutu odmora. Nije to djelovalo odmah, jer su osječke rukometašice unatoč ponekom propustu u napadu i dalje bez većeg stresa čuvale vodstvo. Prvu naznaku povratka Zameta donijela je 22. minuta, kada je s dva uzastopna pogotka smanjio na 8:6, a da ne bude još nepovoljnije za domaću ekipu, pobrinula se Katarina Borac obranivši dva čista "zicera". Ipak, Osječanke su popustile u samoj završnici i ispustile lijepu prednost. Na naplatu su počele dolaziti izgubljene lopte (osam u prvom poluvremenu), što su Riječanke znale iskoristiti te serijom od 3-0 u posljednjoj minuti iz kontranapada nakon još jedne izgubljene lopte zabiti za tek treće izjednačenje na susretu (10:10) i odlazak na odmor bez ičije prednosti.
Nastavak je donio izjednačenih, ali i nervoznih prvih desetak minuta, u kojima je Osijek imao minimalnu prednost, ali je i konstantno propuštao otići na dva razlike. Konačno se u nastavku i to dogodilo, u 42. minuti, kada je Zirn povisila na 16:14 i nakon toga kao da su domaće igračice stisnule gas. Najprije je iskorištena igračica više te je u 49. minuti ponovno bilo "plus četiri" (19:15), a potom su posljednje minute potpuno pripale Osječankama. Serijom od 4-0 u pet minuta Osijek je u 57. poveo s velikih 25:18, a na kraju je slavio i s najvećih osam pogodaka razlike. Priliku za nove bodove osječke će rukometašice imati već u subotu, kada gostuju u Čakovcu kod Zrinskog. G. Roguljić
Sam quam qui dolore lam earibus dandis et esto dolupta illecta sum am eost, si blaborerit mi, si volecup
Osijek *28 (10)

Zamet *20 (10)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković (oba Bjelovar)

OSIJEK: Putnik 2, L. Hren, Lacković 8, Zirn 6 (2), Batrnek, Dragojević, Borac (5+0), Prskalo 1, Jeršek 2, Zagorščak 4, Barišić, Špoljarić 4, Damjanović, Ljubas 1 (1), Brkić, Frančić

ZAMET: P. Hren (1+0), Troskot 1, Perčić Bahtiri, Blažić, Krizmanić, Židek 5, K. Mikolić 4, I. Mikolić 6 (1), Pleše, Močibob, Toskić (6+0), Stanić 2, Sabalić,Visković 1, Pifar 1

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Zamet 1 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (Zirn 2), Zamet 6 minuta (K. Mikolić 2, I. Mikolić 2, Visković)