STRELJAČKA NATJECANJA U GRADSKOM VRTU

U osječkoj dvorani pucali su predstavnici iz 12 zemalja, domaći strijelci u dobroj formi
Objavljeno 17. prosinca, 2018.
Od petka do nedjelje u osječkom Gradskom vrtu održala su se čak četiri međunarodna natjecanja u gađanju zračnim oružjem. Nastupilo je nešto manje od 300 natjecatelja iz 12 zemalja od ranije najavljenih 13 (bez predstavnika Švedske). Sve je počelo nastupima mix timova, gdje su hrvatske kombinacije uzele dvije medalje. U pištolju Uroš Kačavenda i Zlatka Hlebec imali su drugi rezultat (465.1, 234.3+230.8), a najbolja je bila srpska kombinacija Damir Mikec/Zorana Atrunović (482.0). Četvrti je bio osječki dvojac Martina Lučić/Leon Luka Ćelić (362.6, 182.9+179.7). Broncu u pušci naciljali su Miran Maričić/Tanja Perec (432.1).

Subota je bila rezervirana za 3. izborno kolo Prve A i B hrvatske lige, te Christmas kup u kojemu su se dijelile i novčane nagrade u juniorskoj konkurenciji. Dva prva mjesta pripala su hrvatskim strijelcima. Član Osijeka 1784 Kačavenda bio je raspoložen u oba nastupa. Prvo je u kvalifikacijama naciljao treći rezultat (581 je tri kruga slabije od državnog rekorda). U finalu je slavio s 243.1 krugom, a vodio je veliku borbu s Mikecom (240.8). Naša juniorka Estera Herceg (Končar) bila je najpreciznija u finalu puške (249.0), gdje su dvije medalje osvojili hrvatski juniori. Srebro je upucao Borna Petanjek (Končar) sa 245.3 kruga, imao je samo desetinku manje od zlatnog Soma Hammerlea. Na postolju je završio član belomanastirskog Marsa Denis Tomašević s 223.3 kruga, koji je u kvalifikacijama imao drugi rezultat (624.7). Dva postolja imamo i u pištolju kod juniorki. Srebro je pripalo Riječanki Mariji Siladjev (Lokomotiva) sa 234.0 kruga, dok je treća bila Osječanka Marijana Matea Štrbac (213.5), koja je isti plasman ostvarila i u kvalifikacijama (555). Broncu ima njezin klupski kolega Borna Butković, koji je pogodio 214.1 krug (u kvalifikacijama peti s 564). U finalu je pucao i Martin Jozić (Vinkovci), koji je završio sedmi (131.6), dok je isti bio i u kvalifikacijama (560). Petar Gorša bio je treći u seniorskoj pušci sa 228.6 krugova. Sjajan rezultat imao je Mađar Ištvan Peni (251.8), što je najbolji rezultat na svijetu.

U nedjelju je na programu bilo 8. izdanje Grand Prixa Osijek, najbolji u četiri finala zaradili su 500, 300 i 200 eura. U pušci ponovno je slavio Peni (251.3), a Gorša je bio treći (227.3). Kod žena, glavnu nagradu pogodila je Valentina Guštin (Kustošija) s 251.2 kruga. U pištolju je slavio Mikec (241.5), a kod žena najpreciznija je bila Bugarka Antonaeta Boneva (237.5). Treće mjesto zaslužila je Osječanka Štrbac (212.5) N. Benčina