PRVA RUKOMETNA LIGA “SJEVER”

Vrijedna gostujuća pobjeda Osijeka
Objavljeno 10. prosinca, 2018.
Vrijednu pobjedu izborili su rukometaši s Drave u 13. kolu. Momčad Ivana Šunde uzela je bodove u Bjelovaru, kojemu je to ujedno i prvi poraz ove sezone. Domaćin, kojeg s klupe vodi osječki stručnjak Hrvoje Privšek, u 16. minuti imao je najveću prednost (10:5), ali već do odlaska na odmor gosti su sve okrenuli u svoju korist. Osijek u nastavku nije popuštao, a kada je otišao na 20:25, bilo je jasno da će bodovi za Slavoniju.

U Borovu naselju igrao se slavonski ogled, ujedno i derbi začelja. Nakon 60 minuta pobjedu su odnijeli gosti iz Đakova. U prvom poluvremenu to je bio posve izjednačen susret, no početkom drugog poluvremena Đakovčani su prokrčili put do pobjede. U jednom trenutku imali su prednost od sedam razlike (21:28), ali je na kraju završilo s pet pogodaka viška u korist gostujućeg sastava. Svoje obveze u ovom kolu nije odradila Virovitica, koja je odgodila domaći ogled kontra Maksimir Pastela. Samim tim Virovitičani su vodeću poziciju (privremeno) prepustili KTC-u. N.B./A.G.
BJELOVAR       28 (13)

OSIJEK       31 (14)

BJELOVAR - Dvorana europskih prvaka. Gledatelja: 350. Suci: Cepanec (Turčina) i Dragočajac (Novska).

BJELOVAR: Karabatić, Žganjer, F. Jurišić 6, Grbavac 2, I. Jurišić 1, Fiala, Repušić 3, Kočonda, Vuleta, Vidaković 1,Grganić, Špiler, Grizelj 4, Hećimović, Tot 8(3), Kljaić 3.

OSIJEK: Kuže 6(2), Marković 1, Zrno, Cickai 3, Čičak 4, Stojnović 4, Nedić 2, Vuković, Kopić, Babić 3, Pleše, Vešligaj, Mandarić 4, Barić 4, Kolar.

SEDMERCI: Bjelovar 4(3), Osijeki 2(2); ISKLJUČENJA: Bjelovar 4 minute (Jurišić, Tot), Osijek 8 minuta (Marković, Nedić, Babić, Barić).
Rezultati
Rezultati 13. kola: Borovo - Đakovo 24:29, Metalac - PPD Zagreb II 29:30, Moslavina - Ivanić 26:24, KTC - Medverščak 36:25, Bjelovar - Osijek 28:31 i Vidovec - Prelog 27:22.