NES(P)RETAN PORAZ VRIJEDNOSNICE OSIJEKA

Ostali razočarani unatoč
jednoj od najboljih partija
Objavljeno 10. prosinca, 2018.

Može li se izgubiti utakmica u kojoj njezin veći dio vodiš? Može! Potvrdili su to i košarkaši Vrijednosnica Osijek koji su na svom parketu, u sklopu 9. kola HT Premijer lige izgubili ono što je izgledalo već dobiveno (75:78). Jack-pot na kraju su "uboli" Splićani koji su tako prije svega nagrađeni za upornost i vjeru da se i u kratkom vremenu može dosta toga nadoknaditi. Nadoknadio je Split mnogo, odbnosno Vrijednosnice Osijek mnogo su toga ispustile iz svojih ruku. "Brokeri" su odigrali jednu od boljih partija u posljednje vrijeme, ali na kraju su ostali razočarani i bez nagrade.

Razočarenje je nakon utakmice bilo razumljivo, jer si ostao praznih ruku u utakmici koju si kontrolirao 37 minuta i 32 sekunde. To je vrijeme koje su Osječani imali rezultat na svojoj strani, a vodstvo je bilo u nekoliko navrata izraženo i dvoznamenakstom razikom. Najveća prednost domaćina bila je +13 još u prvoj četvrtini, a u 34. minuti bilo je i obećavajućih 66:56. Kada je trebalo potpuno slomiti suparnika, Vrijednosnice su upale u probleme koji su postajali sve veći kako se utakmica bližila svom kraju.

- Imali smo izglednu situaciju, ali u završnicu smo dosta toga "poklonili" Splitu. Kod deset razlike, dvije trice su ispale iz obruča, a onda smo ušli u loše napadačke, ali i obrambene reakcije. Dva, tri napada nismo dobro odradili, a u obrani smo nasijedali na njihove finte, a tu su gosti pravili višak i dolazili do poena. Težak je ovo poraz jer smo zapravo odigrali jako dobru utakmicu, ali nismo je priveli kraju onako kako smo to željeli i trebali - smiren, ali vidljivo razočaran zborio je nakon utakmice trener Vrijednosnice Osijeka Vladimir Krstić.

Slavlje Splićana nakon utakmice s nevjericom su gledali domaći košarkaši svjesni kakvu su prigodu ispustili iz svojih ruku. Na kraju pamtit će se samo rezultat, a ne odlična partija Maria Ihringa (20 poena, sedam asistencija i šest skokova), koji je podršku dobio od dvojca koji u dosadašnjem dijelu sezone nije briljirao. No, napokon se pokazao i Bruno Perić (13 poena), a pod košem Domagoj Vrkić (14 poena, 5 skokova), koji je, na žalost, u samoj završnici promašio dva slobodna bacanja. Svoje role očekivano su odradili Abdul Malik Abu (13+10), osobnim pogreškama opterećeni Ante Gospić i Mate Mandić (nismo ništa vidjeli od Franka Šange), ali sve to na kraju nije bilo dostatno da se zadrži ovosezonska nepobjedivost u Gradskom vrtu.

No, nema druge nego iz ovoga izvući pouke te u preostala dva kola do kraja godine nadoknaditi propušteno i vratiti se na pobjedničke staze, s kojih se iskliznulo u posljednje tri utakmice. Ovakvi porazi zasigurno ostavljaju "psihološke ožiljke" koji se najbolje liječe pobjedama. Njih će "brokeri" prvo tražiti kod sinjskog Alkara, a potom kod kuća protiv Hermes Analitice. Bilo bi lijepo da im se nešto i vrati nakon što izgubiš na ovakav način. N. Benčina