PRVA HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA

Dubrovčani se vratili
nakon "minus dva"
Objavljeno 7. prosinca, 2018.

Lijepu priliku propustili su osječki malonogometaši da dođu do druge ovosezonske prvenstvene pobjede u prvoligaškom društvu. Dubrovčani su u dvoranu Zrinjevac došli bez nekolicine igrača, ali kući su se vratili s bodovima.

Osijek Kelme je imao dva pogotka prednost, ali sve to mu na koncu nije bilo dovoljno za uzeti nekakav plijen. Vjerojatno se ključnim pokazala situacija iz posljednje sekunde prvog poluvremena kada je Rezo nakon kardinalne pogreške Osijeka uspio sa sirenom smanjiti na 2:1. Bio je to jeftino primljeni pogodak koji definitivno domaćoj momčadi nije trebao. Utakmica je počela da bolje nije mogla za Osječane koji su već nakon 12 sekundi igre imali prednost. Pandurević je nakon lijepe akcije s Krajčekom pogodio za 1:0. Nakon toga isti je tandem ponovno bio na sceni, ali ovaj put Krajček je odigrao malo prejaku loptu pa je Pandurević ispred praznih vrata nije uspio skrenuti u mrežu. Kako je vrijeme odmicalo Dubrovčani su postajali opasniji, ali Osijek Kelme je držao utakmicu pod kontrolom bez većeg stresa, čak štoviše u posljednjih pet minuta posljednjeg dijela stvorio je dvije velike prilike za povećanje vodstva. Prvo je u 16. minuti Nospak promašio čistu priliku, a tri minute kasnije nakon odličnog proigravanja Kajfeša, Kajček nije uspio pogoditi praktično prazna vrata. Ipak, Nospak je u 20. minuti preciznim udarcem s 10 metara udvostručio vodstvo i činilo se kako će Osječani na odmor otići s ugodnih 2:0. Međutim skupo ih je koštala neozbiljnost kada su tri sekunde prije kraja izgubili loptu na centru što je sa sirenom kaznio Rezo - 2:1. U nastavku je utakmica bila otvorena a gosti su već u prvoj akciji mogli doći do izjednačenja kada je Bolšec kratko odbio udarac Reze na koji je natrčao Kuraja i srećom po Osječane poslao loptu pokraj vrata. U 25. minuti Nospak je oštrim udarcem uzdrmao vratnicu, a isto je dvije minute kasnije na drugoj strani učinio Kuraja. Bilo je posve neizvjesno tko će prvi u toj jurnjavi zabiti pogodak, a to je na kraju uspjelo gostima u 29. minuti kada je Rezo prizemnim udarcem s 13-14 m iznenadio Bolšeca - 2:2. Do kraja je Osijek Kelme uložio velike napore ne bi li postigao treći pogodak i ponovno došao u vodstvo no nije pronalazio načina kojim bi svladao Turka. Zato su gosti minutu prije kraja iskoristili jedan brzi protunapad i preko Džankovića zabili treći pogodak i tako kompletirali rezultatski preokret. Mogao je Osijek nakon toga i izjednačiti ali je Pandurevićeva prilika završila udarcem pored lijeve vratnice... D.Keler
OSIJEK KELME *2 (2)

SQUARE *3 (1)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Nikola Jelić (Varaždin), Mario Vecko (Koprivnica) - oba 6. Strijelci: 1:0 Pandurević (1.), 2:0 Nospak (20.), 2:1 Rezo (20.), 2:2 Rezo (29.), 2:3 Džanković (39.) Žuti kartoni: Kajfeš (Osijek Kelme), Cvjetković (Square)

OSIJEK KELME: Bolšec 6, Mijić, Pandurević 6,5, Kajfeš 6,5, Nospak 6, Pavlović, Horvat, Šalaj 5, Gvozdenović, Bartoluci 5,5, Švitek, Krajček 7, Dakić 5,5

SQUARE: Primić, Cvjetković 7, Rezo 7,5, Kuraja 6,5, Đuraš 6,5, Turuk 7, Džanković 6,5, Darrer 6, Konsuo 6

IGRAČ UTAKMICE: STJEPAN REZO (SQUARE)